Фічери

Стало відомо ім’я наступного куратора Берлінської бієнале 2022 року

15 березня, 2021
exp. 2: Virginia de Medeiros – Feminist Health Care Research Group, 30.11.2019–8.2.2020, 11th Berlin Biennale c/o ExRotaprint. Фото: Mathias Völzke

Куратором наступної Берлінської бієнале 2022 року стане міждисциплінарний французько-алжирський митець Кадер Аттіа. Але поки що не відомо де саме буде проходити захід. Кадер Аттіа це перший сольний художник, який буде курувати бієнале з 2012 року — тоді куратором був польський митець Артур Смієвський. Останню бієнале — яка була однією з небагатьох заходів, що все ж таки відбулися у 2020 році — курувала група південноамериканських кураторок: Марія Берріос, Рената Черветто, Лізетт Ланьядо та Агустін Перес Рубіо. Аттіа був обраний міжнародним комітетом, до складу якого входили художник Яель Бартана; директор KW Insititute Кріст Грюйтюйсен; та Габі Нгкоб, яка курувала бієнале 2017 року.

Народжений у Франції в родині алжирців, Аттіа навчався в Парижі та Барселоні, після чого кілька років жив в Демократичній Республіці Конго та Південній Америці. Його роботи, як правило, досліджують соціальну несправедливість, маргіналізовані громади та постколоніалізм за допомогою багатогранної практики, яка, поміж іншого, включає скульптуру, відео та інсталяцію. Аттіа має широку виставкову діяльність, зокрема його роботи були представлені на Венеціанській бієнале, Шанхайській бієнале, Пусанській бієнале Південної Кореї, африканській мистецькій бієнале Dak’Art в Сенегалі, та індійській бієнале Кочі-Музіріс. Кадер Аттіа був нагороджений головним мистецьким призом Франції — Премією Марселя Дюшана.

У 2016 році Аттіа, сумісно з ресторатором Зіко Селлоумом, заснував паризький мистецький простір La Colonie, до річниці демонстрацій за незалежність Алжиру в Парижі (1961), під час яких сотні алжирців були вбиті поліцією. Простір утримувався коштом доходів з бару та кафе, які працювали на його першому поверсі. La Colonie мав на меті посилити голос маргіналізованих митців та мислителів за допомогою освітньої програмами, яка була зосереджена на темах привласнення культури, реституції мистецтва та інституційного расизму. Простір закрився в липні 2020 року через пандемію Covid-19.

Джерело: ARTFORUMShare: