Фічери

Спадкоємцям жертв голокосту повинні повернути твори Егона Шиле вартістю $ 5 млн

12 квітня, 2018
Егон Шиле. «Жінка в чорному фартусі». 1911. Акварель. / Фото: Sotheby’s

Егон Шиле. «Жінка в чорному фартусі». 1911. Акварель. / Фото: Sotheby’s

Нью-йоркський суд зобов’язав лондонського дилера Річарда Негі повернути дві акварелі Егона Шиле спадкоємцям загиблого в нацистському концтаборі австрійського колекціонера єврейського походження, пише The Art Newspaper.

«Жінка в чорному фартусі» (1911) і «Жінка, що закрила обличчя» (1912) загальною вартістю близько $ 5 млн раніше перебували в колекції зірки кабаре Фріца Грюнбаума (1890-1941), який був арештований нацистами в 1938 році і відправлений до концентраційного табору Дахау, де загинув в 1941-му. Після арешту артиста право розпоряджатися майном перейшло до його дружини Елізабет, яку незабаром виселили з їхньої квартири і змусили підписати дозвіл на інвентаризацію художньої колекції Грюнбаума, що включала понад 500 творів, серед яких була щонайменше 81 робота Шіле. У 1942 році Елізабет теж загинула в концентраційному таборі.

Читайте: Спадкоємці Піта Модріана хочуть відібрати у німецького музею пару робіт  

Річард Негі, що спеціалізується на німецькому експресіонізмі, каже, що придбав ці акварелі законним шляхом і що вони перепродувалися легально протягом усього часу, що пройшов з моменту їх продажу на швейцарському аукціоні в 1956 році, на який їх виставила сестра Елізабет.

Однак в постанові, винесеному в четвер 5 квітня, суддя Чарльз Рамос прийшов до висновку, що ці аргументи не актуальні в цій ситуації, при якій твори спочатку покинули колекцію. «Підпис, поставлений під дулом пістолета, не може служити легальною підставою для передачі власності», — заявив він.

Спадкоємці колекціонера Грюнбаума — Тімоті Рейф, Девід Френкель і Мілош Вавра — звернулися до суду після того, як виявили твори на ярмарку Salon of Art + Design в нью-йоркському Арсеналі в листопаді 2015 року.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

Share: