/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Спадкоємці Піта Модріана хочуть відібрати у німецького музею пару робіт  

5
Картина Піта Модріана / Фото: ANP

Картина Піта Модріана / Фото: ANP

Спадкоємці знаменитого нідерландського художника-абстракціоніста Піта Мондріана вимагають у Музею кайзера Вільгельма в німецькому містечку Крефельді повернути їм чотири роботи художника, створені в 1920-і роки, пише The New York Times.

Як зазначається роботи належать музею з початку 1950-х років (Мондріан помер в 1944-му), проте коли і яким чином вони там опинилися — невідомо. Спадкоємці стверджують, що, згідно з проведеними ними розслідуваннями, сам художник передав картини для виставки близько 90 років тому і не зміг їх забрати, їдучи до Франції, а потім в Лондон і США. Він так і не дізнався, що сталося з його картинами, які залишилися на батьківщині, і вважав, що всі вони знищені нацистами.

Читайте: У Німеччині розгортається судова боротьба за роботу Кандинського, вартістю $ 80 млн

Зі свого боку, музей стверджує, що картини були подаровані Мондріаном музею, хоча не існує ніяких документальних підтверджень акту дарування, як і у спадкоємців немає ніяких документальних підтверджень, що картини були передані музею лише тимчасово, для виставки. Як заявив представник музею, Мондріан «регулярно роздавав картини, які йому більше не були потрібні».

Профільна комісія містечка Крефельд оголосила про плани всебічного вивчення провенансу всіх робіт з колекції музею, а для вивчення історії надходження картин Мондріана в музей будуть залучені спеціальні експерти.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

11.03.2018

Схожі записи