Фічери

Сина президента Південної Кореї звинувачують в непотизмі через фінансування власних мистецьких проєктів

9 серпня, 2021
Мун Чон Юна

Медіахудожника Мун Чон Юна, сина президента Південної Кореї Мун Чже Іна, звинувачують у непотизмі після того, як він отримав фінансову допомогу вартістю 69 мільйонів вон (61 000 доларів США) від Ради мистецтв Кореї (ARKO), яка фінансується державою.

21 червня на пленарному засіданні Міністерства культури, спорту і туризму член опозиції від Партії народної влади Бе Хен-джин, очолила звинувачення проти Муна. Бе заявила, що особа Муна була розкрита шістьом суддям під час особистого інтерв'ю для гранту. Відзначивши, що суддями були елітні представники мистецької та культурної індустрії Південної Кореї, Бе стверджувала, що необхідно «переконатися, що [Мун] не отримав пільгового відношення через неявний тиск». Вона додала: "У громадян Південної Кореї викликають сумніви щодо того, чи справедливо оцінили [Муна]".

Наступного дня Мун опублікував на своїй сторінці у Facebook пост, заявивши, що Бе "ображає" суддів і "пропагує недовіру без будь-яких підстав". Окрім того, під час пленарного засідання міністр культури Південної Кореї Хван Хі також підтримав Муна.

Згідно з оголошенням ARKO, Мун є одним із 24 художників, відібраних із понад 100 претендентів, які були нагороджені у конкурсі «Проєкт підтримки конвергенції мистецтв та технологій», який був започаткований навесні цього року ARKO для «створення стійкої творчої бази у швидко змінюваному суспільному та технологічному середовищі». Робота Муна, «Доповнена тінь — діти, які переслідують світло» (2021), є одним із 15 проєктів, які отримали нагороду.

Медіамитець вже судився через подібний випадок в грудні минулого року, коли він отримав фінансування для екстреної підтримки мистецтва вартістю 14 мільйонів вон (12 000 доларів США) через збитки, спричинені наслідками пандемії, і використав ці гроші, щоб відкрити персональну виставку в галереї Keumsan, Сеул.

Джерело: ArtAsiaPacificShare: