Фічери

У Мелітополі сучасні митці розроблять меморіал жертвам голодоморів в Україні

4 серпня, 2021

Представники громади Мелітополя за підтримки місцевої влади ініціювали встановлення меморіалу жертвам голодоморів в Україні. Для розробки актуального комеморативного проєкту Фонд збереження історико-культурної спадщини України у партнерстві з платформою культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво проводить закритий конкурс. До участі запросили сучасних художників. Ознайомитися з деталями можна на сторінці конкурсу.

Такі глибокі суспільні травми, як голодомори 1921–1923, 1932–1933, 1946–1947 років, потребують актуальних підходів. Сьогодні в Україні тривають пошуки мови, зокрема художньої мови, якою можна говорити про історичні трагедії. Знайти доречні рішення допомагають сучасні комеморативні практики, що активно використовують засоби мистецтва.

Відбір учасників та оцінювання робіт проводить експертна рада на чолі з мистецтвознавицею та кураторкою Лізаветою Герман. Також до складу журі увійшли засновники архітектурного бюро «Форма» Ірина Мірошникова й Олексій Петров, кураторка Минуле / Майбутнє / Мистецтво Катерина Семенюк і скульптор Назар Білик.

До участі в конкурсі запросили сучасних художників: Віталія Кохана, Лію Достлєву та Андрія Достлєва, Даниїла Шуміхіна, Павла Ковача, Ярему Малащука та Романа Хімея.

Учасники та члени журі відвідали Мелітополь з дослідницькою поїздкою та обрали місце для майбутнього меморіалу. До кінця серпня конкурсанти мають представити детально прописану концепцію проєкту з візуалізацією, технічними вимогами і планом утілення. Восени 2021 року експертна рада обере переможця та публічно презентує всі проєкти конкурсу. Відкриття меморіалу заплановане на листопад 2022 року.
 

Фонд збереження історико-культурної спадщини України — благодійна організація, яка займається розвитком і збереженням історико-культурної спадщини в місті Мелітополі та за його межами. Засновники фонду — Сергій Мінько та Володимир Шпільфогель. Влітку 2020 року за їхньої ініціативи в Мелітополі було створено сквер пам'яті жертв Голокосту в історичній частині міста та встановлено скульптуру знаного українського художника Олександра Дяченка.

Партнер конкурсу
Минуле / Майбутнє / Мистецтво — платформа культури памʼяті, що реалізує дослідницькі та освітні проєкти, а також публічну програму для залучення широкої аудиторії до роботи з минулим.Share: