Фічери

Павільйон культури — нова культурна інституція на ВДНГ

6 серпня, 2021
Blow-up схема будівлі Павільйону культури — ФОРМА, 2021.

Команда ВДНГ та благодійна організація “Благодійний фонд Павільйон культури” оголошують про старт нової інституції Павільйон культури в Павільйоні 13 на ВДНГ — колишньому павільйоні вугільної промисловості.

Павільйон культури — кураторська інституція, що працює на перетині сучасного візуального мистецтва, нової музики та архітектури.

Завдання інституції — дослідження та оприявнення важливих явищ, імен, творів та практик, яким досі бракувало умов для реалізації, професійної презентації та публічної уваги.

Павільйон культури також має стати сталим середовищем для становлення і розвитку важливих культурних ініціатив, надаватиме їм всебічну підтримку та простір для реалізації власних проєктів. Партнером Павільйону культури стане громадська організація “Музей сучасного мистецтва”, яка опікується питанням створення державного музею сучасного мистецтва в Україні.

Програмна діяльність Павільйону культури фінансуватиметься Піклувальною радою: 30–35 осіб, запрошених до участі у проєкті представників різних професійних середовищ з багатим досвідом та винятковими особистими досягненнями, що погодились підтримувати діяльність Павільйону культури.

Прев’ю інституції, презентація її майбутньої програми та проєкту ревіталізації будівлі для широкої аудиторії відбудеться 4–5 вересня 2021. До того в Павільйоні триватимуть дослідження і ремонтні роботи.

У жовтні 2021 року в Павільйоні культури відбудеться проєкт “Корисні копалини: виставка опер в павільйоні спогадів” — велика мультимедійна виставка на основі циклу з трьох сучасних опер, поставлених агенцією “Ухо” у Національній опері України у 2016–2018 рр. Під час реалізації проєкту розпочнеться фандрейзингова кампанія зі збору коштів на ревіталізацію будівлі Павільйону 13.

Засновни_ці / перші куратор_ки Павільйону культури:
Саша Андрусик, Ольга Балашова, Вітя Глущенко, Лізавета Герман, Марія Ланько, Ірина Мірошнікова, Олексій Петров

Засновники / перші піклувальники Павільйону культури:
Назар Білик, Володимир Бородянський, Павло Гайдай, Борис Мартиненко, Андрій Єлісєєв.
 Share: