Фічери

Росія передасть Болівії свій павільйон на Венеційській бієнале 2024

1 квітня, 2024

Раніше ЗМІ повідомляли, що РФ конкурує з Китаєм та іншими країнами за доступ до значних запасів болівійського літію.

Закритий павільйон Росії на 59-й Венеційській бієнале. Фото: James Arthur Gekiere/ Belga Mag/AFP через Getty Images. Джерело: news.artnet.com
Національний павільйон Росії на 60-й Венеційській бієнале другий рік поспіль не представлятиме проєкт країни-агресорки. Натомість вона вирішила передати його Болівії, яка покаже там виставку 25 художників і художниць. Такий жест для Росії — ще один спосіб відбілити свою репутацію у світі через великі майданчики культури, скориставшись престижністю бієнале.

«Павільйон Болівії має можливість перебувати в Джардіні, яка є найпрестижнішою виставковою площею всієї бієнале, завдяки Російській Федерації, яка повірила у важливість, якість і зміст нашого проєкту», — повідомили італійському виданню Il Sole 24 Ore організатори.

Ця інформація з’явилася за кілька місяців після новини про те, що Росія конкурує з кількома іншими державами за доступ до болівійських запасів літію. За попередніми оцінками, поклади цього металу в країні становлять близько 23 мільйонів тонн. За даними DW, наприкінці минулого року південноамериканська держава підписала відповідний контракт із російською Uranium One Group.

Назва проєкту Болівії — «Qhip Nayr Uñtasis Sarnaqapxañani» — перекладається як «Дивлячись на майбутнє-минуле, ми крокуємо вперед». Павільйон, створений на замовлення заступника міністра культури Хуана Карлоса Кордеро Ніна, куруватиме його начальник — міністр культури, деколонізації та депатріархалізації Болівії Есперанса Гевара

Павільйон залучить не лише болівійців_ок, а й художників_ць з інших Латиноамериканських країн — так куратор хоче показати єдність народів зі спільною історією. Серед інших, там будуть представлені ткаля з корінного народу Ельвіра Еспехо Айка (директорка Національного музею етнографії та фольклору Болівії), амазонський художник Духіго, відомий монументаліст Лоргіо Вака та художник-самоучка Освальдо «Ачу» де Леон Кантуле. У 2009 році Болівія отримала офіційний статус багатонаціональної держави та почала провадили політику визнання та підтримки корінних громад.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon

Share: