5 хвилин на українське мистецтво

26 березня, 2024

Що змушує українське мистецтво прориватися у вашу бульбашку уваги? Фактор війни. Щось було вкрадено російськими солдатами, щось було знищено російськими ракетами, щось було переатрибутовано як українське після того, як десятиліттями було російським.

І хоча це цілком очікувано, контекст війни не здатен представити силу, різноманітність, глибину та розмаїття, які може запропонувати українське мистецтво.

Разом з історикинею мистецтв Оксаною Семенік (вона ж @Ukrainian Art History on X (раніше Twitter)) ми запускаємо коротку серію текстів, присвячених українським творам мистецтва, які можуть розповісти безліч історій про химерне, ліричне, драматичне, трагічне та піднесене в історії українського мистецтва. Вам знадобиться лише 5 хвилин, щоб зануритися в українське мистецтво!

Слідкуйте за оновленнями та іншими новинами!

Проєкт «5 хвилин на українське мистецтво» підтримано в рамках програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО “Музей сучасного мистецтва” та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF) у партнерстві з UNESCO і фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO та ініціативу UNESCO-Ашберг для митців та культурних професіоналів.

Програма (re)connection UA 2023/24 спрямована на відновлення зв’язків між митцями та їх аудиторіями, підтримку художників/иць як áкторів у збереженні культурної ідентичності України, втілення нових підходів до культури пам’яті, посилення стійкості та адаптивності інституцій, громад, митців до викликів воєнного часу.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon

Share: