Роман Мінін — один із найуспішніших молодих українських художників. Його роботи, в яких присутня шахтарська тематика, вже давно стали відомі широкому загалу. У червні 2015 року картину Мініна «Генератор донецького метро» було продано на аукціоні «Sotheby's» у Лондоні за $11,4 тисячі. Українські та зарубіжні колекціонери охоче купують його твори. Одним із поціновувачів його творів є відомий англійський стріт-арт художник «Banksy».
ArtsLooker поспілкувалася з Романом Мініним про його масштабну роботу «Килим обіцянок», представлену в НХМУ в рамках спільного мистецького проекту «Ідентичність. За завісою невизначеності» Північно-Балтійських країн та України. Роман Мінін розповів нам, як з'явилася назва відомої серії робіт «План втечі із Донецької області» та поділився своїми планами на майбутнє.
— Твоя робота під назвою «Килим обіцянок» у проекті «Ідентичність. За завісою неозначеності», чому ти вибрав саме цю філософську тему?
— До створення цього твору монументально-декоративного жанру мене мотивувала наша реальність. Я перед собою поставив два художні завдання: «приборкати кольори веселки» в одній композиції та зібрати воєдино всю асоціативну та символічну низку образів, які ілюструють сакральні, світські та любовні обіцянки. Мене надихає гармонія форми та змісту романтично райдужної візуалізації, фатальних нездійсненних обіцянок, які урочисто ведуть нас до смерті. Виправдати в суспільстві будь-які жертви, утопічні сценарії, пробудити масове бажання самознищення, або прагнення вижити і панувати над усіма за будь-яку ціну може лише магія обіцянок. Обіцянки – це тонкі нитки, якими ми всі пов'язані, струни на яких грають політики. Я образно зіткав килим із цих ниток і, незважаючи на те, що я рясно використовую веселку, як сакральний християнський символ насамперед, все одно колорит вийшов особливий, автентичний.
«Обіцянки, це тонкі нитки, якими ми всі пов'язані, струни на яких грають політики»
— У твоїх попередніх інтерв'ю ти часто казав, що тобі багато обіцяли, але дуже часто ці обіцянки, на жаль, були марними. Тепер ти вирішив цю тему показати масштабніше?
— Звичайно, в моєму житті достатньо прикладів того, як люди не дотримувались своїх обіцянок та обов'язків, але це не зламало мене. Краще не сподіватися тільки на себе, звичайно, але завжди приходить такий етап розвитку, коли самому не реально все встигнути, тоді потрібна команда. У команді відносини ми будуємо не на обіцянках, а на конкретних вигодах та радості самореалізації.
Роман Мінін «Килим обіцянок»
— Розкажи про свою роботу «Килим обіцянок», які сюжетні лінії ти там зобразив?
— Жертвоприношення, хрестові походи, сотворіння законів, двері раю та господарі ключів від них, лицарські подвиги, заповіти та клятви — ось що ви побачите в цій композиції, я вам обіцяю.
— Ця робота надрукована на полотні, чи буде така ж виконана у твоїй техніці на пінокартоні?
— Так, обов'язково. Ця композиція гідна відчути радість перетворень, від пінокартону до вітражного скла.
— Це твоя наймасштабніша робота на даний момент?
— Ні, були й більші.
— Як відвідувачі реагують на твою роботу в музеї, які були в них враження, що кажуть?
— Кажуть Вау! І мені подобається це чути.
— Твоя серія робіт «План втечі з Донецької області» виявилася пророчою. Як кілька років тому тобі прийшла ідея її створення? Тоді ще нічого не віщувало тих жахливих подій на Донбасі.
— На це питання можна відповідати довго. Якщо коротко, то насправді страх кривавого конфлікту мене переслідував уже давно, у повітрі пахло горілим. Все до цього йшло, я відчував розумом та серцем, що цей сценарій буде реалізований. Останньою краплею було спілкування з дітьми з Горлівки у 2010 році. Головна мрія дітей – виїхати з Донецької області. Це означає не просто швидкий економічний крах регіону, це означає інтуїтивний страх матері, який передається дітям.
«Власними силами займатимуся формуванням образу Донецького краю, його морфогенезу»
— Чи маєш ти митців, які тебе надихають?
— Так, мене надихають мексиканські монументалісти.
— Над чим ти зараз працюєш і які плани на найближче майбутнє?
— Планів багато, багато обіцянок, треба все виконувати. Цього року планую знову вийти на вулиці та зайнятися розписами стін у рамках фестивалів. Також участь у міжнародних фестивалях та виставках. Час, даний нам, потрібно розумно розподілити, щоб встигнути приділити увагу своїй сім'ї, це складно в моєму ритмі подій. Наївно на
Share: