Фічери

Резиденція на Поліссі, яка присвячена ландшафтам під загрозою зникнення

26 січня, 2021
Використано фото Даніела Розенгрена. На фото лунь очеретяний з національного природного парку «Прип'ять-Стохід»

Українське товариство охорони птахів запрошує мистецькі ініціативи взяти участь у резиденції «Мистецька резиденція та ландшафти, що перебувають під загрозою зникнення» від Програми Вразливих Ландшафтів.

Головна мета резиденції — за допомогою мистецтва привернути увагу до екологічних проблем регіону, його природної цінності та налагодити взаємодію людини та навколишнього середовища.

Проєкт заохочує мистецтво до безпосередньої комунікації та переосмисленні важливих природних територій з залученням місцевих громад у процеси створення культурних ініціатив. Програма налаштована на міждисциплінарний підхід, тож дозволяє комбінувати соціальний, природоохоронний та культурний аспекти.

Території Українського Полісся, що задіяні у проєкті:
  • Київська область — Іванківський та Поліський райони;
  • Житомирська область — Народицький, Овруцький, Олевський райони;
  • Рівненська область — Сарненський, Рокитнівський, Дубровицький, Володимирецький,
  • Зарічненський райони;
  • Волинська область — Маневицький, Любешівський, Ратнівський райони.

До проєктних теріторій залучено 4 природні заповідники — «Древлянський», Поліський,
Рівненський, Черемський; біосферний заповідник — Чорнобильський радіаційно-екологічний; 2 національні природні парки — Нобельський і «Прип’ять-Стохід»; входять Рамсарські угіддя — болотні масиви «Біле озеро» та болото «Коза-Березина»; «Переброди», «Сира Погоня», «Сомине» (Рівненський ПЗ), Поліські болота (Поліський ПЗ), Черемиське болото (Черемський ПЗ), заплави річок Прип’ять і Стохід (НПП «Прип’ять-Стохід»); Овруцько-Словечанський кряж; заказник «Поясківський ліс» — єдина на українському Поліссі збережена ділянка пралісу, що є об’єктом природно-заповідного фонду України.

Бюджет на реалізацію проєкту — 3400 доларів США.
Дедлайн — до 7 лютого 2021 року (до 23:59 за Гринвічем).
Період реалізації проєкту — з червня 2021 року до квітня 2022 року.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити заявку англійською мовою, та надіслати її на електрону пошту: elp-arts@jbs.cam.ac.uk

Умови участі:
  • Вік конкурсантів від 25 років;
  • В конкурсі можуть взяти участь як художники/ці, так і художні колективи;
  • Перевага надається митцям, які мають зв’язок з проєктною територією (Полісся), тобто художник/ця проживає, народилися, навчалися, працювали, або має міцні сімейні чи культурні зв’язки з цією місцевістю.
  • Перевага надається міждисциплінарним митцям та/або тим, хто має досвід партисипативних практик;
  • Організатори не мають обмежень щодо художніх технік/медіа.

Відбір учасників відбуватиметься у два етапи. Більше інформації можна знайти за посиланням.

«Мистецька резиденція та ландшафти, що перебувають під загрозою зникнення» (ELAR) — це нова колаборація між двома програмами Кембридзької ініціативи з охорони природи: Програмою Мистецтво, Наука та Охорона природи (ASCP) та Програмою Вразливих Ландшафтів (ELP). В Україні програма реалізовується організацією «Полісся — дика природа без кордонів» та Українським товариством охорони птахів.Share: