Фічери

Найвідоміший ярмарок сучасного мистецтва знову переносять через пандемію

22 січня, 2021

Організатори Art Basel, найвідомішого ярмарку сучасного мистецтва, переносять захід в Базелі на вересень 2021 року через триваючу кризу Covid-19. До цього Art Basel у Гонконзі вже переносили на травень. Art Basel у Маямі все ще планують провести на початку грудня.

«Рішення було прийнято після тривалих обговорень та консультацій з галеристами та колекціонерами, а також зовнішніми експертами, ставлячи насамперед здоров'я та безпеку людей», — повідомляється в заяві організаторів.

«Хоча, у багатьох частинах світу, вже минулого місяця розповався перший етап вакцинацій від Covid-19, 2021 рік все ще залишається дуже складним через багато невизначеностей», — скаже Марк Шпіглер, глобальний директор Art Basel, «ми сподіваємось запропонувати нашим галереям більші можливості для успішної підготовки свого року. Після десяти місяців впровадження програм вакцинації ми очікуємо широкої міжнародної участі в нашому ярмарку в Базелі у вересні, оскільки всі наші розмови у мистецькому світі свідчать про сильне бажання побачити мистецтво особисто та фізично зустрінутись зі світовою культурною сценою. Звичайно, ми продовжимо нашу цифрову діяльність, пов’язуючи галереї Art Basel із меценатами, готуючи своє повернення до проведення фізичних ярмарків у постпандемічний період».

Тож, протягом наступного року Art Basel представить три онлайн-кімнати де можуть експонувати роботи всі галереї, які брали участь у ярмарках між 2016 і 2021 роками. Для цього необхідно буде лише подати заявку. Перша цифрова подія “OVR: Піонери” відбудеться 24–27 березня та буде присвячена творчості художників, які просувають новий естетичний, концептуальний чи соціально-політичний ґрунт. Друга кімната (тему та назву організатори ще не визначили), відбудеться 16–19 червня, а третя, “OVR: 2021”, розпочнеться на початку листопада, в ній будуть представлені твори зроблені виключно цього року.

Джерело: ARTFORUMShare: