Фічери

Рекорд встановлено: Дженні Савіль стала найдорожчою нині живою художницею

8 жовтня, 2018
Картина "Propped" Дженні Савіль (праворуч) / Фото: sothebys.com

Картина «Propped» Дженні Савіль (праворуч) / Фото: sothebys.com

Автопортрет британської художниці Дженні Савіль продали на аукціоні Sothebys за рекордну вартість $ 12,4 млн. Такий результат допоміг їй потрапити до рейтингу найдорожчих нині живучих-художниць у світі, а також ця сума стала рекордною для робіт Савіль.  

Автопортрет називається Propped, художниця створила його у 1992 році. Дженні Савіль належить до групи «молодих британських художників» (YBA), що прославилися після організованої галеристом Чарльзом Саатчі в Королівській академії мистецтв в 1997 році виставки Sensation.

Поверх оголеної жіночої фігури на масляній картині написані цитати з есе французько-бельгійської феміністки Люс Ірігарей. Всі цитати перевернуті та не розбірливі, і призначені тільки для суб’єкта, зображеного на картині, а не для глядача, який знаходиться по іншу сторону двостороннього дзеркала.

Читайте: Картина української художниці Зінаїди Серебрякової продана на Sotheby’s за $5,9 млн

Відомо, що спочатку картина знаходилася у приватній колекції Чарльза Саатчі, пізніше вона побувала у колекції американського бізнесмена та мецената Девіда Тейгера, який помер на 85 році життя  у 2014 році. Всі виручені кошти за полотно будуть направленні на підтримку розвитку сучасного мистецтва до Teiger Foundation. Кому зараз належатиме полотно — поки що невідомо.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: