Фічери

«Рагу по-китайськи» Едварда Хоппера продали за рекордні $ 91,9 млн

16 листопада, 2018
Едвард Хоппер, «Рагу по-китайськи» / Фото: Christies.com

Едвард Хоппер, «Рагу по-китайськи» / Фото: Christies.com

У Нью-Йорку на вечірніх торгах Christie’s 13 листопада було виставлено колекцію американського підприємця Барні Ебсуорта. Полотно з цієї колекції відомого американського художника-урбаніста Едварда Хоппера під назвою «Рагу по-китайськи» було куплено за $ 91,9 млн, що є рекордною сумою для автора.

За інформацією New York Times, картина дісталася художньому музею Сіетла — в цьому місті жив і працював колишній власник картини, покійний бізнесмен Барні Ебсуорт. Він був відомим поціновувачем мистецтва і входив до опікунських рад найбільших музеїв США.

Картина «Рагу по-китайськи» 1929 року, наповнена фірмовим почуттям самотності маленької американської людини. У 2012-2013 роках картина була включена в число експонатів ретроспективи Хоппера в паризькому Гран-Пале.

Також на аукціоні свого нового власника знайшла картина Віллема де Кунінга «Жінка і пейзаж» (1955), яку продали за $ 68,9 млн, «Композиція з червоними мазками», створена Джексоном Поллоком в 1950 році, на піку його творчої активності, пішла за $ 55,4 млн. Всього було поставлено 13 нових рекордів цін. В цілому торги принесли $ 317,8 млн — це найвищий аукціонний результат для продажу приватної колекції американського мистецтва.

Share: