Фічери

Архів Вілема Флюссера запрошує переглянути “Splendor in the Grass” від Хани Ю

18 січня, 2021
Хана Ю, Splendour in the grass, 2020.

Архів Вілема Флюссера, в рамках програми CTM/transmediale Vorspiel 2021, запрошує охочих приєднатись 4 лютого о 19:00 до перегляду відеороботи Хани Ю “Splendor in the Grass”, після якої також відбудеться розмова з мисткинею.

Проєкт “Splendor in the Grass” розпочався з експерименту, проведеного на худобі на молочній фермі в Москві, в якому коровам показували віртуальне зображення мирного пасовища на спеціальній гарнітурі VR. У статті, яка описує цей експеримент, зазначено, що перегляд VR пасовищ зменшує тривожність корів і демонструє можливе збільшення виробництва молока.

Використання технічного обладнання в добробуті людей і тварин має різні цілі, наприклад, у разі корів технології використовують для покращення виробництва молока та м’яса, а у людей — для поліпшення якості життя. Однак, відносини суб'єкта та об'єкта в науковому експерименті мають сильну схожість з динамікою відносин політичної системи та людей. Припущення, що представлення утопічних образів зменшить тривожність, пов’язане із державним контролем над психічним здоров’ям та репродуктивною працею жінок, що є остаточним каталізатором для капіталізму.

Спроба змінити перспективу та подолати межі зорового сприйняття може бути досягнута технологічно, наприклад, у VR. Однак, водночас це виявляє численні обмеження, які спрощують сприйняття людини до свого оточення, а також не враховує психологічних наслідків від таких стосунків у цілому. Як можна охопити всю складність ідеї, водночас оминаючи її? Натхненний дитячими історіями та міфологічними метаморфозами людей і тварин, “Splendour in the grass” займає надзвичайно перебільшену та антропоморфну позицію щодо не-людей (non-humans), що заохочує людей розширювати своє уявлення на цю тему, водночас протидіючи обмеженнями.

Після перегляду відеороботи, відбудеться обговорення короткого нарису "The cows’ from Natural: Mind" (2013) Вілема Флюссера.

Для участі в заході необхідно зареєструватись — vfa-tutor@medienhaus.udk-berlin.deShare: