Shcherbenko Art Centre: Проєкт Лії Достлєвої та Андрія Достлєва «Black on Prussian Blue» — 24/02-20/03Dymchuk Gallery: Добриня Іванов. Згідно з оригіналом — 18/02-20/03The Naked Room: Нікіта Кадан «Скалічений міф» — 27/01-07/03Voloshyn Gallery: Микола Рідний «Розкопки з майбутнього» — 30/01-14/03PinchukArtCentre: «Камінь б'є камінь» — «Хвостосховище» — «Згадати той день коли» — 27/02-15/08
newsМіжнародніУкраїнські

Організатори Documenta 15 вже планують відстрочення виставки ще на рік

15 січня, 2021
documenta fifteen, Banner Frankfurter Straße, Фото: Ніколас Веферс, 2020.

Організатори починають усвідомлювати, що п'ятнадцяте видання Documenta — всесвітньо відомої виставки сучасного мистецтва, яка проводиться кожні п'ять років у Касселі — можливо, доведеться перенести як мінімум на 2023 рік через триваючу кризу Covid-19. Запланована програма мала відбутися з 8 червня по 25 вересня 2022 року під кураторством індонезійського колективу ruangrupa. Проте обмеження в міжнародних поїздках унеможливлюють якісну роботу кураторів та художників, а оскільки вже зараз планування вступає у фазу, яка вимагає тривалої присутності у місті для колективної роботи над виставкою, організатори скоріше за все перенесуть захід.

Ruangrupa планували використати Documenta для об’єднання локальної спільноти — співпрацювати з громадою, технологами та економістами для роботи над такими питаннями, як альтернативна освіта та регенеративна економічна модель. На жаль, ці плани не можна виконати, якщо зустрічатись лише віртуально.

"Ми спостерігаємо за ситуацією і постійно переглядаємо наші плани", — сазала Сабіна Шорманн, генеральна директорка Documenta в інтерв'ю з The Art Newspaper. "Якщо все триватиме так само до кінця року, без будь-яких поїздок, як припускають деякі експерти — то це означає, що ми не зможемо організовувати необхідне або мати людей, які б працювали на місті. Продовжувати виставку, як планувалося, буде неможливо".

Окрім Documenta також були перенесені ще декілька мистецьких заходів, зокрема Expo Chicago та The Pinault Collection’s Bourse de Commerce, яка переноситься вже четвертий раз.

Джерело: ARTFORUM Share: