Фічери

Мистецтвознавці підрахували шкоду нанесену творам мистецтва під час нападу на Капітолій

12 січня, 2021
Едвард Руш, OUR FLAG, 2017. Власність митця та Gagosian Gallery.

Здається, що більшості історичних картин та скульптур, виставлених у Капітолії США, вдалося уникнути значної шкоди на тлі всіх збитків, що нанесли прихильники Трампа 5-го січня під час штурм будинку Конгресу. Проте декілька творів все ж таки було пошкоджено, а деякі, навіть розграбовано.

Серед зіпсованих творів: мармуровий бюст XIX століття Захарі Тейлора, дванадцятого президента США — скульптура була забризкана речовиною, яка виявилася кров’ю. Знайдена, біля бюста, фоторамка свідчить про те, що зображення, яке колись містилося всередині, було викрадено. Крім того, на відео, розміщеному в соціальних мережах, видно, як один чоловік кладе у свій рюкзак фотографію Далай-лами у рамці, а інший розриває сувій із китайськими символами.

Музеї Америки, серед яких Національний музей громадянських прав у Мемфісі, Бруклінський музей, Музей єврейської спадщини в Нью-Йорку, Смітсонівський музей американського мистецтва та Фундація Форда приєдналися до широкомасштабних публічних засуджень нападу прихильників Трампа на Капітолій США.

На своїй сторінці в Instagram Бруклінський музей опублікував зображення картини Едварда Руша “OUR FLAG” (2017) із розірваним американським прапором з підписом, який говорить: «Почуття крихкості та невпевненості, передані в роботі Руша, були, на жаль, посилені вчорашніми зусилля, спрямовані на повалення та підрив основних принципів нашої демократії — мирну передачу влади».

«Як історик, я завжди вірила у силу мирного протесту. Данні демонстрації дають нам уявлення про крихкість нашої демократії та про те, чому робота, яку ми робимо, і історії, які ми розповідаємо, так важливі» — каже у своїй заяві секретар Смітсонівського музею американського мистецтва Лонні Г. Банч.

Повний підрахунок пошкоджень та збитків колекції Капітолія очікується в майбутньому.

Джерело: ARTFORUMShare: