When I returned there in the summer, it seemed that I was 13 again and that life in Kyiv was a dream.On Telegram, his account name is in Arabic; he sends me an air-kiss gif. "death," "freedom," "love," and eventually "war" came to life, their meanings were laid bare and lastingIt's as if someone came and took a bite of our homesSupport us on Patreon to read more articles about Ukrainian contemporary art
news

Оголосили переможців почесної Премії Українського культурного фонду

29 березня, 2021

Український культурний фонд за підтримки Zagoriy Foundation в коворкінгу IHub оголосив переможців першої почесної Премії УКФ, покликаної привернути увагу до культурно-мистецьких проєктів, реалізованих у 2020 році за підтримки Фонду. Конкурсний відбір відбувався серед 275 проєктів. Після визначення коротких списків фіналістів, переможців у 10 номінаціях обирало спеціальне журі шляхом закритого голосування. 

Переможці почесної Премії УКФ: 

Цифровий проєкт року — UKRAINIAN LIVE CLASSIC — мобільний додаток та медіа-платформа для презентації української класичної музики. Додаток містить музичний аудіо- та відеоконтент, пов’язаний з іменами вітчизняних композиторів, їхні біографії та музичнознавчі коментарі до творів.

Проєкт року в сфері інклюзивного мистецтва — КОЛО – БО – РАЦІО! — митці Івано-франківського національного академічного драматичного театру ім. І. Франка співпрацювали з людьми з інвалідність для створення імерсивного мюзиклу «Навіщо лемуру хвіст чупакабри» (музична вистава, сайт-специфік).

Проєкт року у секторі візуального мистецтва — виставка Ukrainian Young Book Design Awards — онлайн-виставка фіналістів конкурсу Ukrainian Young Book Design Awards презентувала нові обличчя в українському дизайні та створила майданчик для подання суспільно-важливих тем через призму візуального мистецтва. 

Проєкт року в секторі аудіального мистецтва — КОВЧЕГ УКРАЇНА: МУЗИКА — онлайн концерт, що поєднав архаїчні колядки та давні духовні напіви, знаменний розспів Києво-Печерської лаври й шедеври українського бароко, музика класиків і сучасних композиторів. 

Проєкт року в секторі аудіовізуального мистецтва — Коротко про Україну — у рамках проєкту створено 54 іміджеві відео про культурні та природні пам’ятки України. Відео засновані на результатах етнографічного дослідження і покликані запустити кампанію популяризації української культури в країні та за кордоном.

Проєкт року в секторі дизайну та моди — НАРБУТ ХХІ — проєкт присвячено українському митцеві Г. Нарбуту, чия творчість припала на надзвичайний період розквіту українського графічного дизайну. Низка заходів до 100-річчя смерті художника мала на меті реконтекстуалізувати спадщину та творчий метод митця у ХХІ ст. 

Проєкт року в секторі перформативного та сценічного мистецтва — Чорнобильдорф — в основі масштабного музично-театрального проєкту (композитори та автори Роман Григорів та Ілля Разумейко) — утопічні та антиутопічні історії Цвентендорфської атомної станції в Австрії та Чорнобильської атомної станції в Україні.

Проєкт року в секторі культурної спадщини — Читати Київ — у рамках проєкту на 20 об’єктах Києва, що згадуються у творах українських письменників ХХ століття, розміщено відповідні таблички. Кожну цитату супроводжує QR-код, пов’язаний з сайтом проєкту — при наведенні на нього можна ознайомитись з описаним об’єктом, текстом, що цитується, та інформацією про автора. Організатори також створили маршрут екскурсії та квесту за маршрутом розташування табличок (онлайн та офлайн).

Проєкт року в секторі літератури та видавничої справи — Львівський міжнародний BookForum — перший масштабним літературний онлайн-фестиваль, який об’єднав 280 учасників з 21 країни. Фокусна тема – «Перепис населення: знати хто ми є». Програма фестивалю складалася зі 147 заходів тематичних кластерів та спеціальних проєктів, що були поділені за питаннями адаптованого опитувальника перепису населення. 

Проєкт року в секторі культурних та креативних індустрій — Respublica — у фестивалі взяли участь понад 1000 митців з різних секторів культури, до онлайн-трансляцій зі Старої Фортеці долучилось 10 міст України та 3 країни Європи. Світлові інсталяції, віртуальну та додаткову реальність для фестивалю створювала організація X-Platform. Вперше всю локацію фестивалю було відбудовано у грі Minecraft, де кожен виступ також транслювався онлайн.

Спеціальна відзнака від Zagoriy Foundation — Віртуальні мандрівки пам’ятками археології та історії Полтавщини — автори проєкту створили онлайн-платформу з інтерактивною мапою пам’яток археології та історико-культурної спадщини Полтавщини, що містить комплекс електронних наукових досьє на 200 об’єктів на мапі, 30 панорам, десять 3D-візуалізацій, дві 3D-моделі поховання та п’ять авторських туристичних маршрутів пам`ятками. 
 Share: