Фічери

Оголосили переможців почесної Премії Українського культурного фонду

29 березня, 2021

Український культурний фонд за підтримки Zagoriy Foundation в коворкінгу IHub оголосив переможців першої почесної Премії УКФ, покликаної привернути увагу до культурно-мистецьких проєктів, реалізованих у 2020 році за підтримки Фонду. Конкурсний відбір відбувався серед 275 проєктів. Після визначення коротких списків фіналістів, переможців у 10 номінаціях обирало спеціальне журі шляхом закритого голосування. 

Переможці почесної Премії УКФ: 

Цифровий проєкт року — UKRAINIAN LIVE CLASSIC — мобільний додаток та медіа-платформа для презентації української класичної музики. Додаток містить музичний аудіо- та відеоконтент, пов’язаний з іменами вітчизняних композиторів, їхні біографії та музичнознавчі коментарі до творів.

Проєкт року в сфері інклюзивного мистецтва — КОЛО – БО – РАЦІО! — митці Івано-франківського національного академічного драматичного театру ім. І. Франка співпрацювали з людьми з інвалідність для створення імерсивного мюзиклу «Навіщо лемуру хвіст чупакабри» (музична вистава, сайт-специфік).

Проєкт року у секторі візуального мистецтва — виставка Ukrainian Young Book Design Awards — онлайн-виставка фіналістів конкурсу Ukrainian Young Book Design Awards презентувала нові обличчя в українському дизайні та створила майданчик для подання суспільно-важливих тем через призму візуального мистецтва. 

Проєкт року в секторі аудіального мистецтва — КОВЧЕГ УКРАЇНА: МУЗИКА — онлайн концерт, що поєднав архаїчні колядки та давні духовні напіви, знаменний розспів Києво-Печерської лаври й шедеври українського бароко, музика класиків і сучасних композиторів. 

Проєкт року в секторі аудіовізуального мистецтва — Коротко про Україну — у рамках проєкту створено 54 іміджеві відео про культурні та природні пам’ятки України. Відео засновані на результатах етнографічного дослідження і покликані запустити кампанію популяризації української культури в країні та за кордоном.

Проєкт року в секторі дизайну та моди — НАРБУТ ХХІ — проєкт присвячено українському митцеві Г. Нарбуту, чия творчість припала на надзвичайний період розквіту українського графічного дизайну. Низка заходів до 100-річчя смерті художника мала на меті реконтекстуалізувати спадщину та творчий метод митця у ХХІ ст. 

Проєкт року в секторі перформативного та сценічного мистецтва — Чорнобильдорф — в основі масштабного музично-театрального проєкту (композитори та автори Роман Григорів та Ілля Разумейко) — утопічні та антиутопічні історії Цвентендорфської атомної станції в Австрії та Чорнобильської атомної станції в Україні.

Проєкт року в секторі культурної спадщини — Читати Київ — у рамках проєкту на 20 об’єктах Києва, що згадуються у творах українських письменників ХХ століття, розміщено відповідні таблички. Кожну цитату супроводжує QR-код, пов’язаний з сайтом проєкту — при наведенні на нього можна ознайомитись з описаним об’єктом, текстом, що цитується, та інформацією про автора. Організатори також створили маршрут екскурсії та квесту за маршрутом розташування табличок (онлайн та офлайн).

Проєкт року в секторі літератури та видавничої справи — Львівський міжнародний BookForum — перший масштабним літературний онлайн-фестиваль, який об’єднав 280 учасників з 21 країни. Фокусна тема – «Перепис населення: знати хто ми є». Програма фестивалю складалася зі 147 заходів тематичних кластерів та спеціальних проєктів, що були поділені за питаннями адаптованого опитувальника перепису населення. 

Проєкт року в секторі культурних та креативних індустрій — Respublica — у фестивалі взяли участь понад 1000 митців з різних секторів культури, до онлайн-трансляцій зі Старої Фортеці долучилось 10 міст України та 3 країни Європи. Світлові інсталяції, віртуальну та додаткову реальність для фестивалю створювала організація X-Platform. Вперше всю локацію фестивалю було відбудовано у грі Minecraft, де кожен виступ також транслювався онлайн.

Спеціальна відзнака від Zagoriy Foundation — Віртуальні мандрівки пам’ятками археології та історії Полтавщини — автори проєкту створили онлайн-платформу з інтерактивною мапою пам’яток археології та історико-культурної спадщини Полтавщини, що містить комплекс електронних наукових досьє на 200 об’єктів на мапі, 30 панорам, десять 3D-візуалізацій, дві 3D-моделі поховання та п’ять авторських туристичних маршрутів пам`ятками. 
 Share: