Фічери

Коаліція дієвців культури презентувала Маніфест та запрошує до спільної роботи

21 жовтня, 2021

16 жовтня на Конгресі Культури було презентовано створення Коаліції дієвців культури та оприлюднено її Маніфест

Коаліція дієвців культури — громадська платформа, що об’єднує дієвців із різних сфер задля спільного відстоювання прозорих та зручних для всіх гравців процесів у культурному полі, розвитку актуальних політик.

Протестну самоорганізацію культурних спільнот та потребу в створенні регулярної платформи координації та взаємодії спричинило системне втручання в роботу нових культурних інституцій, блокування їх роботи та маніпуляції з конкурсними процедурами, зокрема, УКФ, Довженко-Центру, Мистецького Арсеналу.

Маніфест дієвців культури та створення Коаліції проголосили в останній день Конгресу культури у Львові.
Ознайомитися та підписати Маніфест можна за посиланням.
Культуру не можна узурпувати. Її не можна поставити на службу політичній кон’юнктурі. Ми не будемо миритися з таким станом речей


— зазначено в документі.
 

Ініціатор(к)ами створення Колаіції стали: критикиня й редакторка розділу «Культура» в LB.ua (2016-2021) Дарія Бадьйор, кінознавець, менеджер культури Іван Козленко, ініціаторка законів про УКФ, УІК, державну мову та конкурсний добір керівників культурних інституцій, народна депутатка 8 скликання та екс-заступниця Міністра культури (2019-2020) Ірина Подоляк, менеджерка культури, співзасновниця Dofa.fund Ольга Сагайдак. 

Фото з презентації на Конгресі Культури

До кінця року засновники Коаліції проведуть зустрічі із культурними спільнотами в 5-ти містах: Дніпро, Івано-Франківськ, Одеса, Ужгород, Харків. За графіком зустрічей можна стежити на фейсбук-сторінці «Коаліція дієвців культури».

Як вказано в Маніфесті:
Ми маємо намір провести ревізію політик, інвентаризацію процесів управління та ухвалення рішень у сфері культури. Виявити недоліки, системні помилки та структурні невідповідності державних політик. З’ясувати їх причини та запропонувати нові моделі ефективної взаємодії

Засновни(ці)ки Коаліції вже розпочали аналіз законодавчої бази та інших нормативних документів, якими регулюється діяльність у царині культури в Україні. Вони запрошують усіх небайдужих дієвців ділитися своїми заувагами до існуючих політик – написавши листа на coalitionforculture@gmail.com. 

Фото з презентації на Конгресі Культури


Детальніша інформація про проєкт за посиланням.
 Share: