Фічери

Montblanc і галерея The Naked Room запускають спільну арт-премію Artists Prize

9 листопада, 2021

Бренд Montblanc та галерея The Naked Room запускають спільну премію Artists Prize — першу в Україні професійну подію в області сучасного мистецтва, якою художники нагороджують художників. Переможця назвуть в листопаді 2021 року. 

Artists Prize — це професійна премія, в рамках котрої саме художни(ці)ки, а не куратор(к)и або арт-критики(ні), оберуть найцікавішого представника чи представницю української арт-сцени. Таку механіку конкурсу запропонували кураторки та засновниці The Naked Room Марія Ланько та Лізавета Герман. Адже саме художники можуть побачити неочевидні речі та представити публіці нестандартні персоналії, про яких, можливо, не надто добре знають у медійному просторі, від чого їх роботи стають ще цікавішими. 

Премія покликана відмітити творчість українських авторів та авторок, чий творчий доробок високо цінується у професійному комьюніті, проте їх роботи часто залишаться без заслуженої уваги аудиторії.
Artists Prize має на меті змінити цю ситуацію та подарувати митцям потрібну підтримку й визнання. 

Ми хочемо аби у митців була та свобода, ресурси та можливості, котрі дозволять їм реалізувати свій талант. Montblanc спонукає розкрити весь свій потенціал та йти власним шляхом до успіху. Не боятися обирати нестандартні рішення і виходити з тіні, демонструючи світові своє мистецтво.

, – розповідає бренд менеджер Montblanc Тетяна Радченко.

До журі премії увійшли: Павло Маков, Олександр Чекменьов, Алевтина Кахідзе, Саша Курмаз, Катя Лібкінд, Петро Ряска, Олена Субач, Ярема Малащук та Роман Хімей, Микола Карабінович, Аліна Клейтман і Анатолій Бєлов. Кожен та кожна з них номінує одного претендента, а в листопаді цього року усі члени журі зустрінуться та проведуть дискусію, за результатами котрої і оберуть переможця. Урочисту церемонію нагородження також проведуть в кінці осені 2021.

Робота номінантки Дани Косміної

Переможець отримає 100 000 гривень від Montblanc. Бренд також профінансує персональну виставку призера, яка пройде у галереї The Naked Room під кураторством Марії Ланько і Лізавети Герман, а також митця, який висунув кандидатуру переможця, в березні 2022 року.
До участі в журі премії ми запросили 11 художників і художниць. Вони представляють різні спільноти і міста, різні художні мови і стратегії. І кожен з них має дуже персональний і осмислений погляд на те, чим сьогодні є сучасне мистецтво.

 – розповідають кураторки The Naked Room Лізавета Герман та Марія Ланько. 
 


Детальніша інформація про проєкт за посиланням.Share: