Фічери

На Christie’s продали вкрадену картину англійської художниці

18 жовтня, 2018
Картина Емми Сандіс, яку було вкрадено у 1988 році / Фото: instagram.com/christiesinc

Картина Емми Сандіс, яку було вкрадено у 1988 році / Фото: instagram.com/christiesinc

Аукціонний будинок Christie’s опинився в епіцентрі скандалу через картину англійської художниці Емми Сандіс, яку було продано на торгах ще у липні цього 2018 року. Невідомий покупець придбав портрет молодої британки за £ 62,500, що в два рази перевищило його початкову вартість. Тепер же його хочуть позбавити права на картину. Як виявилося, робота Сандіс була вкрадена 30 років тому.

Портрет демонструвався в телешоу про антикваріат BBC Antiques Roadshow ще в 1988 році. Тоді вона зберігалася у колекціонера мистецтва в місті Норфолк. Через тиждень після передачі місцева преса повідомила, що картину вкрали. При цьому в каталозі Крістіс полотно значиться як «недавно виявлена ​​робота Сандіс».

Читайте: Продаж заборонено: швейцарський арт-дилер має намір судитися з Christie’s

Представники аукціону Christie’s заперечують звинувачення в продажі вкраденої картини. За їхніми словами, всі твори перевіряються у відповідних базах даних Art Loss, включаючи ті, де відслідковуються викрадені роботи. У жодній з них полотно Сандіс не числилося.

Емма Сандіс (1843 — 1877), англійська художниця — прерафаеліт, ілюстратор, писала здебільшого портрети, а також твори в жанрі міфологічної живопису.

Приєднуйтесь до нашої сторінки у Фейсбук 

Share: