Фічери

На автостоянці біля Парижу знайшли викрадену картину Едгара Дeга

27 лютого, 2018
Знайдена картина Едгара Дега / Фото: AFP - Getty Images

Знайдена картина Едгара Дега / Фото: AFP — Getty Images

Французькі митники не повірили своїм очам, коли в ході звичайного огляду пасажирського автобуса, що прямував в одну зі східно-європейських країн, виявили картину Едгара Дега. Ту саму, що була викрадена в Марселі вісім з гаком років тому.

Шедевр Едгара Дега «Хористи» з постійної колекції паризького музею д’Орсе був на кілька місяців наданий марсельському музею Кантіні, де проходила тематична виставка «Зі сцени на мольберт». У новорічну ніч з 31 грудня 2009 року на 1 січня 2010-го злодії проникли в зал, де виставлялося полотно, і викрали його. Над тим, як їм вдалося це зробити, досі ламають голови слідчі кримінальної поліції приморського міста. По-перше, до сих пір не з’ясовано з яких причин не спрацювала сигналізація, а, по-друге, зловмисники не залишили жодних, навіть найменших слідів. Картина була включена в особливий список Інтерполу, де фігурують найцінніші зниклі предмети культурної спадщини людства. Однак і це не принесло результату.

Судячи з усього, «Хористи» назавжди б покинули межі Франції, якщо не вибіркова перевірка багажу автобуса, припаркованого на придорожній автостоянці неподалік від містечка Феррьер-ан-Брі, що в 15 кілометрах від Парижа. Компактного розміру картину (32 на 27 сантиметрів) з характерним підписом знаменитого імпресіоніста знайшли в одній з валіз серед речей в багажному відділенні транспортного засобу. Оперативно прибулі поліцейські опитали пасажирів, щоб з’ясувати, кому належить валіза. Однак ніхто не зізнався. Експертиза, проведена фахівцями музею д’Орсе, підтвердила справжність знахідки.

Читайте: Стало відомо, хто викрав нещодавно знайдену картину Віллема де Кунінга, вартістю в $ 100 млн  

Міністр культури Франсуаза Ніссен випустила з цього приводу, в якій привітала повернення «Хористів», картини, яка займає особливе місце в творчості Едгара Дега. Справа в тому, що це єдина робота художника, пов’язана з театром, на якій фігурують співаки, а не танцівниці. У той час, як в музеї д’Орсе не дають жодних коментарів з приводу вартості картини, експерти називають 10 мільйонів євро і вище. При цьому посилаються на менш відому роботу Дега, правда, трохи більшого розміру, «За лаштунками театру», яка виставляється в Лондоні на аукціоні Christie’s 27 лютого. Її стартова ціна позначена сумою в межах між 9,1 і 13,7 мільйона євро. Практика показує, що при зростанні попиту на полотна знакових французьких живописців, ці цифри в ході торгів часом багаторазово перевищуються.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

Share: