After all, now all my drawings are stored in food containersIt's as if someone came and took a bite of our homesA portrait from the back, a knife, and a narrow corridor make you feel like you are between the dream and realityThe soil is something permanently close to us, but at the same time, an unexplored and inaccessible ecosystemSupport us on Patreon to read more articles about Ukrainian contemporary art
news

На автостоянці біля Парижу знайшли викрадену картину Едгара Дeга

27 лютого, 2018
Знайдена картина Едгара Дега / Фото: AFP - Getty Images

Знайдена картина Едгара Дега / Фото: AFP — Getty Images

Французькі митники не повірили своїм очам, коли в ході звичайного огляду пасажирського автобуса, що прямував в одну зі східно-європейських країн, виявили картину Едгара Дега. Ту саму, що була викрадена в Марселі вісім з гаком років тому.

Шедевр Едгара Дега «Хористи» з постійної колекції паризького музею д’Орсе був на кілька місяців наданий марсельському музею Кантіні, де проходила тематична виставка «Зі сцени на мольберт». У новорічну ніч з 31 грудня 2009 року на 1 січня 2010-го злодії проникли в зал, де виставлялося полотно, і викрали його. Над тим, як їм вдалося це зробити, досі ламають голови слідчі кримінальної поліції приморського міста. По-перше, до сих пір не з’ясовано з яких причин не спрацювала сигналізація, а, по-друге, зловмисники не залишили жодних, навіть найменших слідів. Картина була включена в особливий список Інтерполу, де фігурують найцінніші зниклі предмети культурної спадщини людства. Однак і це не принесло результату.

Судячи з усього, «Хористи» назавжди б покинули межі Франції, якщо не вибіркова перевірка багажу автобуса, припаркованого на придорожній автостоянці неподалік від містечка Феррьер-ан-Брі, що в 15 кілометрах від Парижа. Компактного розміру картину (32 на 27 сантиметрів) з характерним підписом знаменитого імпресіоніста знайшли в одній з валіз серед речей в багажному відділенні транспортного засобу. Оперативно прибулі поліцейські опитали пасажирів, щоб з’ясувати, кому належить валіза. Однак ніхто не зізнався. Експертиза, проведена фахівцями музею д’Орсе, підтвердила справжність знахідки.

Читайте: Стало відомо, хто викрав нещодавно знайдену картину Віллема де Кунінга, вартістю в $ 100 млн  

Міністр культури Франсуаза Ніссен випустила з цього приводу, в якій привітала повернення «Хористів», картини, яка займає особливе місце в творчості Едгара Дега. Справа в тому, що це єдина робота художника, пов’язана з театром, на якій фігурують співаки, а не танцівниці. У той час, як в музеї д’Орсе не дають жодних коментарів з приводу вартості картини, експерти називають 10 мільйонів євро і вище. При цьому посилаються на менш відому роботу Дега, правда, трохи більшого розміру, «За лаштунками театру», яка виставляється в Лондоні на аукціоні Christie’s 27 лютого. Її стартова ціна позначена сумою в межах між 9,1 і 13,7 мільйона євро. Практика показує, що при зростанні попиту на полотна знакових французьких живописців, ці цифри в ході торгів часом багаторазово перевищуються.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

Share: