/var/www/cdpolya9961/data/www/artslooker.com/wp-content/themes/looker
https://artslooker.com/wp-content/themes/looker

Стало відомо, хто викрав нещодавно знайдену картину Віллема де Кунінга, вартістю в $ 100 млн  

Співробітник Музею мистецтв Університету Арізони зі знайденою картиною де Кунінга / Фото: University of Arizona / The Willem de Kooning Foundation

Співробітник Музею мистецтв Університету Арізони зі знайденою картиною де Кунінга / Фото: University of Arizona / The Willem de Kooning Foundation

У серпні цього року світ облетіла новина, що у США було знайдено куртину Віллема де Кунінга, яку було викрадено серед білого дня у 1985 році із Музею мистецтв університету Арізона.

В ході розслідування з’ясувалося, що організатором крадіжки був учитель із Нью-Йорка. Викрав він полотно тому, що воно йому дуже сподобалося, і жодних намірів у нього не було, комусь його продати. Всі ці 30 років картина прикрашала спальню у нього вдома. На момент крадіжки вона коштувала $ 400 тисяч, і в даний час оцінюється більш ніж в $ 100 млн.

Сам учитель Джером Алтер помер в 2012 році, а його дружина, Рита, яка брала участь у викраденні, також померла влітку цього року. Їхній син Джозеф, який також мав безпосереднє відношення до злочину, страждає на психічне захворювання.

Читайте: Телепрограма «Фейк або Фортуна» допомогла ідентифікувати пейзаж відомого художника

Після смерті Ріти Алтер було запрошино для оцінки майна продавця антикваріату і меблів Девіда Ван Кувера, який придбав меблі і картини за $ 2000. Він показав картину знайомим, які наштовхнули його на думку, що це може бути викрадена робота де Кунінга. Ван Кувер зразу зв’язався з музеєм, з якого було викрадено полотно, і для аутентифікації картини до антиквара приїхала ціла бригада фахівців, які підтвердили, що це та сама картину, яку було викрадено 30 років тому.

12.09.2017

Схожі записи