Фічери

Шахрайський продаж роботи Яйої Кусами на суму 1,4 мільйона доларів. Артдилерка Анжела Гульбенкян визнала свою провину у фальсифікації

10 липня, 2021

В суді Лондона німецька торговельна компанія та дилерка мистецтв Анжела Гульбенкян визнали свою провину за звинуваченням у фальсифікації продажу "Жовтого гарбуза" Яйої Кусами на суму 1,4 мільйона доларів. Матьє Тікола, гонконзький радник мистецтв, заплатив Гульбенкян за склопластикову роботу ще у 2017 році, але так її й не отримав. Гульбенкян запевняла, що проблеми зі страхуванням заважають їй відправити роботу покупцю, і погрожувала повністю розірвати зв'язок з Тікола, якщо він продовжить її "турбувати". Справа мала бути розглянута в Лондоні в лютому 2020 року, але Гульбенкян не з’явилася; через чотири місяці її вислідили в Лісабоні та екстрадували назад до Великобританії.

Досі розглядаються інші звинувачення щодо окремої справи, пов’язаної з продажем Гульбенкян роботи Енді Уорхола з зображенням королеви Єлизавети II лондонському артдилеру Джеймсу Ашкрофту у 2019 році. Ашкрофт заплатив 151 000 доларів за твір, після чого, з’ясувалося що Гульбенкян не мала уповноважень на продаж цієї роботи й справжній власник вимагав повернення твору, яку Ашкрофт вже встиг перепродати.

Гульбенкян, народжена Анжела Марія Ішванг, одружена з прапраплемінником покійного вірменського нафтового магната та колекціонера мистецтв Калуста Гульбенкяна, засновником відомого фонду Калуста Гульбенкяна. Оскільки вищезгадані обвинувачення були висунуті, організація дистанціювалася від Анжели Гульбенкян та її чоловіка, заявивши, що "вона не має жодного відношення до фонду".

Джерело: ARTFORUMShare: