Фічери

Sotheby's оголосив про продаж рідкісного малюнка Рубенса

28 червня, 2021
Фотографія: Sotheby's

Малюнок, який був придбаний вдачливим покупцем на маленькому французькому аукціоні, науковці ідентифікували як сторінку із втраченого Теоретичного зошита молодого Пітера Пауля Рубенса.

Теоретичним зошитом Рубенс користався, перебуваючи в Італії між 1600 і 1608 роками. Він був насичений малюнками, нотатками та текстами, що розкривають думки художника на такі теми, як оптика, симетрія, пропорції, анатомія і навіть людська свідомість. Якби оригінальний блокнот все ще існував, це був би справжній мистецький шедевр, але, на жаль, зошит майже повністю згорів під час пожежі у 1720 році. Раніше вважалося, що збереглися лише дві сторінки, які зараз зберігаються у Лондоні та Берліні.

Однак, аукціон Sotheby's оголосив, що третя сторінка була знайдена, автентифікована і, за попередніми оцінками, буде продана за суму від 400 000 до 600 000 фунтів стерлінгів, що набагато більше, ніж "невеликі тисячі", витрачені анонімним покупцем у Франції. Роботу можна буде придбати 7 липня. 

Малюнок двосторонній — на одній стороні намальовані німфа і сатир, вони скопійовані з фризу римського саркофага у Фарнезькому палаці в Римі, інша сторона зображує впалого обезголовленого солдата, який був скопійований з фрески Даніеле да Вольтерра «Смерть Пентея» також у Фарнезькому палаці. Ці драматичні, жорстокі зображення пов’язується з картинами, які Рубенс створював приблизно в той самий час.

Остаточне підтвердження того, що це насправді третій аркуш Рубенса, дав історик мистецтв Арнуат Баліс, який, вивчає Теоретичний зошит для роботи «The Corpus Rubenianum» — величезного мистецько-історичного проєкту, який є основним довідковим матеріалом з життя та роботи Пітера Пауля Рубенса.

Джерело: The GuardianShare: