Фічери

Музей продав Поллока за 13 мільйонів доларів, щоб на вилучені кошти урізноманітнити свою колекцію.

11 січня, 2021
Джексон Поллок, “Red Composition” (фрагмент), 1946

Музей мистецтв Everson (Сіракузи, Нью-Йорк) продає роботу Джексона Поллока “Red Composition” (1946) за 13 мільйонів доларів, щоб на отримані гроші придбати інші твори, які внесуть різноманіття в колекцію музею. Перша порція покупок, після продажу Поллока, налічує кераміку Шерифа Бея, мультимедійної художниці Еллен Блалок та живописців Дауна Вілліама Бойда та Еллен Лесперансе.

З заяви директорки музею Елізабет Данбар: «Колекція Everson стабільно розвивалась протягом останніх років і ця нова група покупок — перша з багатьох майбутніх придбань — сигналізує про інституційне зобов'язання створити колекцію, яка не лише відображає багате різноманіття нашої громади, але втілює потенціал вивчення нових та різноманітних наративів у межах траєкторії мистецтва минулого, сьогодення та майбутнього. Зокрема, ці роботи безпосередньо стосуються деяких найактуальніших питань сучасності — збереження расистських ідеологій та насильства проти темношкірих людей, глобальний вплив кліматичних змін та системну нерівність, пов'язану з расою та статтю, та інші».

Рішення продати “Red Composition” не обійшлося без критики, адже це одна з найстарших робіт Поллака виконаних у техніці дріппінга та картина, яка була частиною колекції музею майже три десятиліття. Деякі критики навіть називають цей вчинок «зрадою пам’яті митця», проте музей відстоює своє рішення: «вилучені гроші дозволять Everson значно активізувати свої стратегічні зусилля, особливо в цей критичний час в історії нашої країни».

Картина Джексона Поллока “Red Composition” була продана на аукціоні Christie’s New York в жовтні за 13 мільйонів доларів, оціночна вартість роботи від 12 до 18 мільйонів доларів.

Роботи, які вже були придбані:

Еллен Блалок, "Bang Bang, You Dead!" ( із серії “Not Crazy”), 2018. Власність the Everson Museum of Art.
Даун Вілліам Бойд, "Waiting for Medgar, Jackson, MS, 1963", 2004. Власність the Everson Museum of Art.
Еллен Блалок, "Mary" (із серії “The Family Album: The Quilt Series”), 2000. Власність the Everson Museum of Art.
Кортні Леонард, "Breach #2", 2016. Власність the Everson Museum of Art.
Еллен Лесперансе, "Black Gloves, Gods’ Eyes", 2020. Власність the Everson Museum of Art.
Сюзан Фракелтон, "Five-Handled Vase with Garlands", 1901. Власність the Everson Museum of Art.

Джерело: artnetShare: