Фічери

Міністерство культури пропонує внести Чорнобиль до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

17 грудня, 2020

Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує внести декілька об’єктів Чорнобильської зони відчуження до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це написав на своїй сторінці у Facebook міністр Олександр Ткаченко в День вшанування ліквідаторів аварії Чорнобильської атомної електростанції:

«...Вклоняюсь усім, хто сміливо боровся із наслідками вибуху на ЧАЕС, подарувавши жителям України надію на те, що все налагодиться.
З нашого боку, команда #МКІП до 31 березня 2021 планує подати Чорнобильський комплекс у попередній список спадщини ЮНЕСКО. Щоб мати змогу на консервацію та реставрацію окремих об’єктів місця-пам’яті.
Майбутні покоління мають побачити все на власні очі та усвідомити масштаби трагедії квітня 1986 року. Про те, як колись одна ніч перетворила перспективне молоде місто Прип'ять на привида.»

Як раніше повідомляв Ткаченко, Міністерство культури та інформаційної політики України разом з Державним агентством розвитку туризму також планують здійснити низку кроків задля збільшення туристичного відвідування локації, зокрема:
 
  • Впорядкувати процедуру відвідування;
  • Запросити мистецьких кураторів та розробити маршрути із наративами та смислами;
  • Навчати гідів, які б якісно доносили історію та цікавий контент для відвідувача;
  • Залучити спеціалістів з реставрації аби отримати професійний експертний висновок, що з пам’яток монументального мистецтва потребує консервації та музеєфікації, а що можливо навіть частково реставрувати;
  • Забезпечити якісну базову інфраструктуру: покращити сервіси на КПП, електронізувати пропускну систему, розмістити вказівники;
  • Переглянути питання безпеки не тільки з точки зору контролю радіації, а й в цілому відвідування території;
  • Розробити самостійний туристичний бренд Чорнобильської зони відчуження.
Share: