Сьогодні креативність стає все більш затребуваною якістю далеко за межами мистецтва. Крім того, що роботодавці націлені на кандидатів, які можуть генерувати та реалізовувати оригінальні ідеї, також дослідження показують, що креативність може підвищити продуктивність праці, й покращити фізичне та психічне самопочуття.
Але спочатку важливо дати визначення терміну "креативність". Стенфордський професор і психіатр Маніш Саггар зазначає, що, хоча креативність "дуже важко визначити, не кажучи вже про її вимірювання", наукова спільнота здебільшого погодилась на простому визначенні: щось креативне — будь то ідея, рішення, продукт чи процес — повинно бути як оригінальним, так і корисним. Також необхідно підкреслити, що креативність не завжди стосується мистецтва — це важливо для математики, науки, бізнесу та безлічі інших галузей.
Позитивний вплив арт-терапії на психічне здоров’я широко підтримується багатьма спеціалістами, і численні дослідження вказують, що процес створення мистецтва сприяє поліпшенню функції мозку і може бути корисним для профілактики та полегшення деменції та хвороби Альцгеймера. Зв'язок між когнітивною функцією та креативністю також було доведено
дослідженням 2009 року про замальовки, яке підтвердило що люди, які малюють під час розмов телефоном, на 29% краще запам'ятовують інформацію, ніж ті, хто цього не робить. А звіт
Adobe “State of Create: 2016”, в ході якого було опитано 5000 дорослих у п'яти країнах, виявив що компанії, які інвестують у творчість, на 78% частіше помічають "збільшення продуктивності праці".
Творчій досуг також сприяє поліпшенню настрою.
Дослідження 2013 року, в якому було опитано близько 3500 в'язальниць, виявило "значну залежність між частотою в'язання та відчуттям спокою та щастя". В’язання — це лише одна з кількох видів діяльності, які ми робимо своїми руками, пов’язані з сублімацією — процесом, завдяки якому ми можемо перевести негативні почуття чи емоції в позитивні.
Якщо ви вирішити знайти собі креативне хобі підходьте до цього з терпінням. Згадайте, що вас надихало в дитинстві, напевно, все ще любите це робити, але забули про цю веселу активність, коли стали дорослим.
Більше про вплив креативності на повсякденне життя та можливості впровадження творчого хобі у свій розклад можна знайти за
посиланням.
Share: