Фічери

«Польоти уві сні та наяву» нова виставка в Довженко-Центрі

15 грудня, 2020

17 грудня Музей кіно Довженко-Центр представить нову виставку «Польоти уві сні та наяву», що досліджує однойменну культову кінострічку Романа Балаяна та епоху, в яку вона створювалася. Куратором  виставки виступив Андрій Алферов.

Куратор Андрій Алферов: 
«Дослідження творчості Романа Балаяна перетворилося на дослідження міської теми в українському радянському кіно. Теми, що її, як з’ясувалося, в УРСР було негласно заборонено. І цей факт робить Балаяна не просто режисером, штатним постановником на студії Довженка, а літописцем життя тодішнього середнього класу. Тодішніх нас із вами. Класу, чужого і владній верхівці, і мовчазній слухняній більшості. 

Зібрані в експозиції фільми, кадри, фотографії, документи, висновки, думки мистецтвознавців і свідчення очевидців не претендують на абсолютну об’єктивність. Однак вони дають певне уявлення про час, який Тарковскій назвав епохою «глибоководних риб».

Про виставку
Польоти уві сні та наяву. Виставка – кінематографічний проєкт, насичений кінообразами та мультимедійними рішеннями. Серед них виняткове місце посідає грандіозна відеомузична інсталяція «Шістдесяті» Владіміра Тарасова – гуру литовської джазової музики – про творчу атмосферу за «залізною завісою».

Тексти Тіберія Сільваші, Людмили Новікової, Івана Козленка, Володимира Войтенка, Надії Заварової, Сергія Тримбача, Наталії Сільваші, Марії Храпачової розкривають історичний та культурний контекст створення «Польотів». 

Інсталяції художника Антона Логова, створені спеціально для виставки, не лише акцентують ключові символи фільму, а й передають психологічні стани, через які проходить головний герой фільму Балаяна. 

В експозиції представлено оригінальні живописні твори Любові Рапопорт, Тіберія Сільваші, Віктора Павлова і Тетяни Яблонської, твори класиків української документальної фотографії Олександра Ранчукова і Бориса Градова, а також фрагменти документальних та художніх фільмів, знятих у Києві в 1970–1980-х роках. Сучасне бачення персонажа, створеного Романом Балаяном на екрані, відображено у фотографіях Олени Сапонової та Ольги Степаньян.

Архітектура і дизайн експозиції: Лєра Гуєвська
Мультимедійні інсталяції: Photinus Studio
Графічний дизайн: Альона Соломадіна 

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду
Партнери: Family Production, Нова Пошта
Інформаційні партнери: UA: Культура, Лівий Берег
 Share: