Фічери

Команда Фонду АРВМ заявила про викрадення роботи української художниці Ади Рибачук «Закохані»

22 грудня, 2021
Зображення зі сторінки Фонду Збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка

Представники Фонду збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка оголосили про викрадення роботи української художниці-монументалістки Ади Рибачук «Закохані».
Робота Ади Рибачук «Закохані» (1959). Зображення зі сторінки Фонду Збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка

Робота була створена у 1959 році в селищі Кара (на Півночі), що неподалік Нарьян-Мару. Зображуючи своїх героїв, Ада посміхалася Володимиру: «Звісно, це ти та я».
Вони позували один одному для цієї роботи, вони створювали численні ескізи, що зберіглися в архіві Володимира Мельніченка.

Ця картина, як і вся творчість АРВМ, була частиною їхнього життя.
Ада Рибачук позує для роботи «Закохані». Зображення зі сторінки Фонду Збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка

Потім робота потрапила до Києва і довгі роки зберігалася у майстерні Національної спілки художників України (НСХУ).

Через півтора роки тому робота зникла з колекції НСХУ. Востаннє Володимир Мельніченко бачив її в серпні 2020 року, коли обговорював із колегами перспективи участі роботи у виставках.
Володимир Мельніченко позує для роботи «Закохані». Зображення зі сторінки Фонду Збереження культурної спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка

Як зазначає команда Фонду:
Ми були впевнені — робота знайдеться. І ось вона знайшлася. В галереї Людмили Березницької. Нові власники стверджували, що це робота … Віктора Зарецького. Більше того, на картині з’явився підпис Зарецького, рівно в тому місці, де 60 років перед тим стояло ім’я Ади Рибачук. Покладаючись на порядність та корпоративну солідарність колег, ми звернулися до Євгена Березницького із проханням повернути роботу законному власнику — Володимиру Мельніченку. Але, схоже, були надто наївні. Роботу нам віддавати ніхто не збирається, проте протягом ми місяця чуємо від Березницького, що: роботу куплено в якогось художника, йдіть до нього, нехай поверне кошти; ой, він, виявляється, якраз помер; робота куплена за шалені кошти, які треба компенсувати; і взагалі, це не Березницькі власники, а їхній партнер Сергій, який має отримати компенсацію, бо його корпоративна етика не стосується. Це робота Зарецького, ми вам не віримо, а нехай Мельніченко нам щось подарує і таке інше, щодня різне. Команда Фонду АРВМ та особисто Володимир Мельніченко вирішили не брати участі у сумнівних торгах навколо власної роботи. Якщо картина Ади Рибачук «Закохані» не повернеться в колекцію музею АРВМ, її доля буде — увійти в історію в якості вкраденої перлини та послужити справжньому мистецтву, ставши символом того, що не все в світі вимірюється грошима. Закликаємо музеї та галереї, арт-фундації та виставкові центри, колекціонерів та дилерів — всіх, причетних до арт-процесів — бойкотувати будь-які дії, пов’язані із демонстрацією чи продажем роботи Ади Рибачук «Закохані».


Більше інформації про роботу та ситуацію навколо неї за посиланням.
Фонд збереження культурної спадщини АРВМ був створений з метою збереження пам’яті про українських художників Ади Рибачук й Володмира Мельніченка та поширення інформації про їхню творчість та життєву історію.Share: