Фічери

Галерея Naked Room оголосила переможця премії Artists Prize

16 грудня, 2021


15 грудня відбулась урочиста церемонія нагородження переможця премії Artists Prize.

Переможцем премії став номінант Каті Лібкінд – Євген Голубєнцев
Переможця було визначено шляхом дискусії всіх членів жюрі за модерації Марії Ланько та Лізавети Герман 24 листопада у галереї The Naked Room.
Євген Голубєнцев. Фото з архіву The Naked Room

Валерія Тарасенко, Євген Голубєнцев. «Кінь (зі спогадів з резиденції “Дачний щоденник”)». 2021

Захід супроводжувався виступом одного з найбільш блискавичних піаністів сучасної музики – Марка Кнупа, який спеціально відвідав Україну у рамках Artists Prize.
Куратором виступу стало агентство «Ухо» в особі Саші Андрусік.

Як зазначає куратор:
Як і Катя, Женя належить до «Ательє Нормально» – групи художників із синдромом Дауна чи без нього. Він здебільшого працює з живописом та графікою, часто додаючи до зображення текстові фрагменти, які зберігають свою оповідальну функцію, незважаючи на візуальну виразність. Перформанс, загальний чи приватний – звичайна практика для Ательє, всі художники беруть участь у ньому, іноді безпосередньо імітуючи об'єкт чи ситуацію. Ательє разом уже кілька років, і одна з речей, яку я дізналася за цей час про людей із синдромом Дауна, – це те, наскільки важливим для них є масовий/популярний контекст. Коли мене попросили запропонувати музику для церемонії, і коли я дізналася про ім'я переможця, я відразу подумала про твори Метью Шломовиця. В основному, через ці прямі рими (оповідальні мовні фрагменти, перфомативність, масовий контекст), але ще тому, що це дуже особлива, інша музика. А Женя на диво інший.

Після виступу гостям вечора продемонстрували відеоролик, знятий під час засідання членів журі. Він оголив весь процес вибору, проливши світло на аргументи та спекотні суперечки серед усіх учасників процесу.
Катя Лібкінд. Фото Max Robotov

У рамках премії бренд Montblanc вручив переможцеві приз розміром у 100 000 гривень, і бере на себе фінансування виставки Євгена Голубєнцева у березні 2022 року, що пройде у галереї The Naked Room під кураторством Каті Лібкінд.

Представники бренду твердо впевнені, що ця премія була першою, але не останньою мистецькою премією в Україні організованою брендом, оскільки творці Montblanc вірили: 
Ти не залишиш свій слід на прокладених стежках, ти зробиш це з вірою у нові.

Детальніша інформація про проєкт за посиланням.
Премія Artists Prize була створена в червні 2021 Montblanc Kyiv разом з галереєю The Naked Room. Особливість премії полягає в тому, що це перша премія в галузі сучасного мистецтва, що розроблена художниками для художників.
 Share: