Фічери

Розслідування: музей Метрополітен передав древній експонат Іраку

30 квітня, 2024

Met офіційно вилучив твір для реституції в жовтні 2023 року у зв’язку з внутрішнім розслідуванням експонатів із приватних колекцій, які могли бути вкраденими.​

«Людина, що несе скриньку, можливо, для пожертв», Месопотамія, мідний сплав, приблизно 2900–2600 рр. до н. е. Джерело: nytimes.com
Музей мистецтва Метрополітен повернув Іраку скульптуру третього тисячоліття до нашої ери в рамках розслідування походження артефактів, які зберігаються в його постійній колекції. Виготовлена ​​з мідного сплаву та занесена до колекції музею як «Людина, що несе скриньку, можливо, для пожертв», шумерська статуетка була передана представникам культури Іраку. Дослідники_ці припускають, що раніше вона стояла у​ храмі, пише Artnews.

Згідно з онлайн-записом, предмет увійшов до колекції музею в 1955 році. До того ним володів дилер Еліас С. Девід, який спеціалізувався на мистецтві Близького Сходу до своєї смерті в 1969 році. Відповідно до запису в каталозі, опублікованому Christie’s, Девід був близьким знайомим Чарльза Вілкінсона, куратора східного мистецтва у Метрополітені. 

Працівники_ці музею визначили походження експоната майже рік тому, після чого музей зустрівся з послом Іраку в США Назаром Аль Хіруллою й офіційно запропонував реституцію. У колекції музею офіційно зберігаються й інші артефакти з фондів Еліаса С. Девіда. За словами Мет, установа має всі необхідні документи для них. Втім, наразі незрозуміло, чи команда перевірила їхній провенанс схожим чином.

Метрополітен розпочав внутрішнє розслідування щодо походження окремих предметів після публічної кампанії у 2023 році. Тоді громадськість прагнула встановити можливі випадки пограбування, зокрема, фокусуючись на прогалинах у документах про власність. Внутрішню дослідницьку групу Мет очолив Лучіан Сіммонс, який раніше був фасилітатором суперечок щодо реституції на аукціоні Sotheby's. Така політика музею пов’язана із запитами прокуратури Мангеттена щодо приватних колекцій старовини, зібраних між 1970-ми та 1990-ми роками. З того часу Мет повернув предмети, пов'язані з такими країнами, як Туреччина, Єгипет та Італія.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon

Share: