З 25 лютого галерея
Артсвіт (Дніпро) запрошує відвідати персональну виставку Давида Чичкана
«Гривні альтернативні».
Давид Чичкан створює серію альтернативних гривень, на яких доповнює портрети діячів української культури та політики цитатами з їхніх творів, що розкривають погляди цих авторів на суспільний устрій. На «купюрах» Чичкана зображені портрети інтелектуалів-модерністів, які прагнули соціальної справедливості та загальної економічної рівності, серед них — не представлений на справжніх гривневих банкнотах Михайло Драгоманов, ідеолог українського соціалізму та ідейний натхненник Івана Франка і Лесі Українки. У такий спосіб художник пропонує осмислити феномен зображення портретів історичних постатей на грошах та вчергове для своєї практики привертає увагу до емансипативних переконань авторів прогресивного українського проєкту, що залишаються революційними й сьогодні.
Лютий 2021-го року маркує річницю
погрому виставка Давида Чичкана «Втрачена можливість» в Центрі візуальної культури у 2017 році, коли близько 15 праворадикальних осіб увірвались до приміщення виставки, нанесли тілесні ушкодження охоронцю, знищили експозицію виставки та викрали чотири роботи.
Давид Чичкан (1986) — сучасний український художник, який послідовно розвиває критичний напрямок в мистецтві та перетворює власну художню практику на інструмент трансформації суспільства. Працює з такими медіа як графіка, живопис, стріт-арт та перформанс. Автор персональних проєктів «Портрети, які говорять» (Bereznitsky Art Foundation, Київ, 2020), «Втрачена можливість» (Центр візуальної культури, Київ, 2017), «Під час війни» (Артсвіт, Дніпро, 2016). Серед останніх міжнародних проєктів за участі Давида Чичкана виставка «Між вогнем і вогнем. Українське мистецтво зараз» (Відень, Австрія, 2019), Перша Варшавська бієнале (Варшава, Польща, 2018), фестиваль Warsaw Under Construction (Варшава, Польща, 2018), виставка «Перманентна революція» (Музей Людвіга, Будапешт, Угорщина, 2018), Київська бієнале «Київський Інтернаціонал» (Київ, 2017), П’ята Одеська бієнале (Музей сучасного мистецтва Одеси, 2017). Живе та працює в Києві.
Вівторок-субота, 12:00 — 20:00.
Вхід вільний.
Для відвідування обов'язкова наявність індивідуальної захисної маски.
Share: