Фічери

From 1914 till Ukraine: у Штутгарті триває виставка українських митців про століття війн у Європі

18 квітня, 2023

Робота Отто Дікса в експозиції «From 1914 till Ukraine», 2023, Kunstmuseum Stuttgart. Фотограф — Gerald Ulmann
До 23 липня в Kunstmuseum Stuttgart у Німеччині триває виставка «From 1914 till Ukraine», яка об’єднує роботи Отто Дікса та сучасних українських митців. Під час війни Росії проти України проєкт пропонує дискусію щодо століття великих війн у Європі та її майбутнього.


Художній музей Штутгарта відомий своїм зібранням робіт Отто Дікса — знакового німецького живописця і графіка 20-го століття, який відобразив жахи, що у них війна занурює суспільство. На запрошення музею засновниці платформи культури пам’яті Past / Future / Art Катерина Семенюк та Оксана Довгополова розробили концепцію проєкту, який інтегрується в простір постійної експозиції. У залах музею Großstadt (Мегаполіс) та Krieg (Війна) зустрічаються роботи Отто Дікса періоду Першої та Другої світових війн та створені після 2014 року роботи українських митців: Андрія Сагайдаковського, Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, Каті Бучацької, Дениса Саліванова, а також колективний звуковий проєкт Максима Іванова, Віктора Константінова, Івана Скорини, Ксенії Щербакової та Ксенії Янус.

Андрій Рачинський, Даніїл Ревковський. Степ Мікі Маусів. Архіви, 2023. Фото надано художниками. (Мікі Маусами німецькі військові часів Другої світової війни називали підбиті танки БТ-7 та Т-34-76 зразка 1942 року)

Катерина Семенюк та Оксана Довгополова розповідають: «У проєкті “From 1914 till Ukraine” ми міркуємо про століття загибелі імперій. Британський історик Ерік Гобсбаум говорив про “довге 19-те століття” як епоху панування імперій — від Французької революції 1789 року до початку Першої світової війни в 1914 році. 20-те ж століття, на думку Гобсбаума, стало епохою смерті імперій та виявилося “коротким”: почавшись у 1914-му, воно завершилося в 1991-му розпадом СРСР. Але зараз остання імперія вирішила відродитися, намагаючись захопити незалежні країни. Поки вона не впаде, “довге” 20-те століття не закінчиться. 

Організатори — платформа культури пам’яті Past / Future / Art, Kunstmuseum Stuttgart. Партнери — Institut für Auslandsbeziehungen (ifa), Rave Stiftung. Частина представлених робіт надана колекціонером Павлом Мартиновим та громадською організацією "Музей сучасного мистецтва" (ГО МСМ / MOCA NGO). Кураторки: Анне Фіт, Катерина Семенюк, Оксана Довгополова. 
 

Художній музей Штутгарта (Kunstmuseum Stuttgart). Адреса: площа Шлосплац, 1, Штутгарт, Німеччина.
Відвідати виставку можна з 11 березня по 23 липня 2023 року. Експозиція працює з вівторка по неділю.

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on PatreonShare: