Фічери

Фестиваль креативних індустрій House of Europe Festival у Дніпрі

11 травня, 2021
Фото надано Центром сучасної культури у Дніпрі.

15-16 травня в Центрі сучасної культури у Дніпрі проходитиме фестиваль креативності та підприємництва House of Europe Festival. Лекції й консультації від експертів із ЄС та України, воркшопи, знайомства зі стартапами, кінопокази та концерти просто неба — до цих та інших подій зможуть долучитися мешканці регіону. Більшість подій фестивалю транслюватимуться онлайн на Facebook сторінці Центру сучасної культури у Дніпрі.

Тема цьогорічного фестивалю: «Як креативні індустрії змінюють постіндустріальні міста». House of Europe Festival познайомить дніпрян із тими, хто вже сьогодні створює майбутнє: від провідних експертів-практиків можна буде дізнатись, як використовувати потенціал креативних індустрій у постіндустріальних умовах. Фестиваль стане дводенною платформою для нетворкінгу та співпраці між представниками креативних спільнот із Дніпра, України та Європи й тими, хто прагне до них долучитись.

Власним досвідом ділитимуться експерти з України та ЄС, зокрема: 
  • Осаму Окамура (Чехія) — архітектор, директор міжнародного фестивалю та конференції reSITE, викладач в ARCHIP / Архітектурному інституті в Празі;
  • Даан Розегаарде (Нідерланди) — митець, засновник лабораторії соціального дизайну Studio Roosegaarde;
  • Куба Снопек (Польща) — урбаніст, викладач архітектури, архітектор публічного простору «Сцена» у Дніпрі;
  • Надія Парфан (Україна) — режисерка, кураторка, засновниця онлайн-платформи Takflix;
  • Ірена Болюнчич Грачін (Хорватія) — президентка мережі європейських незалежних культурних центрів Trans Europe Halles (TEH); 
  • Володимир Воробей (Україна) — виконавчий директор PPV Knowledge Networks, фасилітатор Creative Enterprise Programme. Співзасновник lislis toys, Business Hub та YoK;
  • Гвідо Мебіус (Німеччина) — музикант, музичний видавець та піарник;
  • Кеті Бойд (Велика Британія) — засновниця та артдиректорка міжнародної мистецької платформи Cryptic.

Щоб кожен знайшов цікаву для себе подію, фестиваль поєднає декілька форматів. На головній сцені можна буде послухати лекції про архітектуру, урбаністику, кіно, рекламу й культурні ініціативи. У зоні воркшопів — зануритись у світ біохакінгу, власноруч створити синтезатор, вивчити ази програмування та попрацювати над анімацією. Інформаційні стенди познайомлять гостей House of Europe Festival з успішними стартапами та їхніми засновниками. Для підприємців та тих, хто хоче реалізувати новий проєкт, будуть доступні короткі консультації від власників креативних бізнесів. Під час другого дня House of Europe Festival представники креативних стартапів та бізнесів зможуть взяти участь у змаганнях Creative Business Cup Ukraine 2021 та запітчити власні проєкти. Головний приз — 1000 євро, можливість представити Україну на міжнародному змаганні Creative Business Cup BRIGHT та лонгслів із лімітованої апсайклінг серії, яку українська дизайнерка Яся Хоменко створила спеціально до фестивалю. Для участі потрібно зареєструватися до 9 травня. Завершуватимуть програму House of Europe Festival покази сучасного українського кіно, виступ гурту «Вагоновожатые» та діджей-сети від локальних музикантів. 

Вхід на заходи — вільний за реєстрацією. Через карантин кількість місць обмежена. Події відбуватимуться з урахуванням усіх протиепідемічних вимог заради протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Усі відвідувачі проходитимуть експрес-тестування на коронавірус. 
 

Центр сучасної культури у Дніпрі — це культурна інституція міжнародного рівня, де поєднуються нові технології, медіа, сучасне мистецтво та неформальна освіта. Незабаром тут функціонуватимуть декілька публічних просторів: галерея, медіазона, сучасна бібліотека, коворкінг, івент-простір, лекторій, офіси для інших культурних інституцій, майстерні та кафе.

House of Europe («Дім Європи») — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю. «Дім Європи» фінансує більш як 20 програм — стажування, навчальні подорожі, нетворкінг, резиденції та інші форми професійного обміну. Програма підтримує творчу кооперацію та співпрацю між українцями та їхніми колегами з ЄС у галузі культури та креативної індустрії, а також організовує молодіжні табори та студентський обмін між університетами в межах України.Share: