Фічери

Документація свідчень. Київ під час війни Росії проти України та присвята Максу Левіну

18 квітня, 2023

"Living the War" — книга, що документує перший рік життя під час повномасштабної війни Росії проти України. "Kyiv during the Russian War against Ukraine" містить хронологічну реконструкцію подій, свідчення очевидців та фотодокази, що складають реконструкцію особистих досвідів та повсякденного життя.

У книзі подані факти, образи та свідчення, які дозволяють читачам сформувати власне розуміння  подій, що відбувалися в Києві після 24 лютого.  Книга складається з п'яти розділів, кожен з яких охоплює певний період: починаючи від загрози війни в січні 2021 і закінчуючи руйнуванням української цивільної інфраструктури ракетами і безпілотниками в жовтні 2022. До книги увійшли свідчення восьми фотографів та художників, які документували події в Києві та його околицях з лютого по вересень 2022 року: Михайла Палінчака, Вови Воротньова, Василини Врублевської, Олександра Бурлаки, Романа Пашковського, Макса Левіна, Саші Маслова та Саші Курмаза. Через фокус на житті Києва, столиці України, у книзі приведені документації спроб Росії захопити місто.  Публікація містить дванадцять особистих свідчень людей різного віку, професій та соціального статусу. Серед опівовідачів  — активіст із захисту прав тварин, художниця, 80-річний історик, а також бізнесмен, який втратив товари на суму понад 16 мільйонів євро через російські обстріли.

Усі фотографи пожертвували свої гонорари за публікації у виданні родині Макса Левіна, який загинув від рук росіян під Києвом навесні 2022 року. Зібрані кошти підуть на проект притулку з освітньою програмою для дітей з постраждалих від війни територій.

Журналісти: Данило Леховіцер, Роксолана Макар, Надія Швадчак. Перекладачі: Павло Марцин, Христина Михайлюк, Іван Топоров. Свідки: Ганна Шувалова, Руслан Литвиненко, Вікторія Пархоменко, Дар'я Касьянова, Сергій Мельниченко, Юлія Ваганова, Володимир Шаповалов, Анастасія Тиха, Олена Корж, Наталія Яковенко, Влад Шарапа, Алевтина Кахідзе. Фотографи: Михайло Палінчак, Вова Воротньов, Василина Врублевська, Олександр Бурлака, Роман Пашковський, Макс Левін, Саша Маслов, Саша Курмаз, Крістофер Оккіконе, Юрій Стефаняк, Вероніка Хохлова. 

Щоб дізнатись більше про видання, перейдіть на livingthewar.media 


To read more articles about contemporary art please support Artslooker on Patreon

Share: