Фічери

«Чи може сумнів стати методом?» Львівський Jam Factory Art Center відкривається масштабною виставкою в листопаді

17 жовтня, 2023
Після 8 років ревіталізації «Фабрики повидла» команда Jam Factory відкриває артпростір, що поєднає перформанс, музику, візуальне мистецтво та community-building проєкти. Першою виставкою стане групова експозиція «Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми».
Архітектурний проєкт Jam Factory Art Center. Джерело: jamfactory.ua

Відкриття Jam Factory Art Center

18 листопада 2023 року у Львові відкриється новий мистецький заклад — Jam Factory Art Center. Він працюватиме за адресою Богдана Хмельницького 124, у приміщенні ревіталізованої «Фабрики повидла». 

Відкриття артцентру супроводжуватиметься першою виставкою більш як сотні українських митців і мисткинь — «Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми». Кураторська група, до якої входять Наталія Маценко, Борис Філоненко, Катерина Яковленко та команда інституції, працювала над експозицією близько року. Виставка присвячена переосмисленню мистецької практики у час великої війни. 

«Виставка побудована на зв’язках між двома напрямками поглядів: один з них веде назад, до творів мистецтва, що були створені до вторгнення 2022 року, тоді як другий — зустрічається з іншими поглядами сьогоднішнього дня. Дивлячись одне на одного і в минуле, ми запитуємо про зміни й про сумніви, про причини завершити чи призупинити мистецькі практики, або про здатність їх розпочати. Чи може сумнів стати методом?», — питають куратор/-ки.

До того, у давній вежі «Фабрики повидла» відкриється інша виставка, що стане постійною — про історію будівлі фабрики та району Підзамче. Також у просторі буде Jam Cafe та Jam Bar, створені у партнерстві з мережею 23.ресторани.

Вигляд Jam Factory Art Center під час будівництва. Джерело: facebook.com

Історія артцентру

Ідея створення Jam Factory Art Center виникла у 2015 році, коли «Фабрику повидла» купив меценат, культурний підприємець і доктор історичних наук Гаральд Біндер. Відтоді почалася ревіталізація будівлі, а також — формування підґрунтя майбутньої інституції.

«За цей час встигли впровадити десятки міжнародних мистецьких проєктів різних напрямків і тривалості: від кількох днів до років. У просторах Infopoint, AIR Space та Novo 1 відбулися шість виставок і зародилися чотири театральні постановки, а також тут вдалося реалізувати більш як сто подій: від перформансів до лекцій, дискусій, воркшопів, кінопоказів, презентацій, екскурсій», — розповідає команда проєкту. 

Цей досвід допоміг викристалізувати програму артцентру. Вона формуватиметься з чотирьох напрямів: перформативного, музичного, візуального мистецтва та спільното орієнтованих проєктів.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on Patreo
Share: