Фічери

State of Emergence: українсько-румунський проєкт в NADA, Нью-Йорк

13 жовтня, 2023
Спільний проєкт кураторок Лесі Кульчинської та Катінки Табакару об’єднує митців із країн, які переживають нестабільні часи, та пропонує зміцнювати культурні зв’язки між ними.
«Мрія про кінець і остаточний тріумф», кадр з відео, Алаа Мансур, 2023.

Про що виставка

Із 20 жовтня по 10 грудня 2023 року у просторі New Art Dealers Alliance (NADA) у Нижньому Манхеттені відбудеться виставка українських і міжнародних митців State of Emergence. Про це повідомляє румунська галерея Catinca Tabacaru.

У виставці представлені: Алаа Мансур, Анатолій Бєлов, Борис Кашапов, Катя Лесів, Катя Лисовенко, Катя Гроховська, Ксенія Гнилицька, Леся Васильченко, Люба Дрозд, Марія Куликовська, Микита Кадан, Нона Інеску, Оксана Казьміна, Palliative Turn, Рейчел Моносов, Slinko, Терренс Мусеківа, Юлія Кривич, Ксав'є Роблес де Медіна та UKRAïNATV. Кураторками виступають Леся Кульчинська (Україна) та Катінка Табакару (Румунія).

Від початку російсько-української війни Кульчинська та Табакару зосереджуються на надзвичайних ситуаціях по всьому світу, та їхньому можливому технологічному майбутньому. Кураторки пропонують подумати про зміцнення альянсів між представниками держав, які переживають нестабільні часи. У експозиції представлені митці з України, Лівану, Суринаму, Зімбабве, США та Європи. Виставка організована в рамках програми «Візуалізація» Українського Інституту.

«State of Emergence зустрічає глядачів дивними та небезпечними створіннями: “Танцюючий щебінь” Slinko уособлює абсурдні руйнування війни, картина Микити Кадана “Сирена” відлунює звабливістю смерті… Алаа Мансур досліджує галюцинації штучного інтелекту щодо домінування цифрових технологій, а колектив UKRAïNATV, що транслює мистецтво, занурює глядачів у п’янкий безлад буття разом у цифрових окопах актуальної кібервійни», — сказано в анонсі.

Відкриття виставки State of Emergence у Нью-Йорку відбудеться 20 жовтня 2023 року о 18:00. В цей час розпочнеться перша кураторська екскурсія

Пізніше команда проведе: 

— лекцію-перформанс «Новітня історія України. Свято життя» Оксани Казьміної (22 жовтня, 14:00);
— перформативну розмову «Хроносфера та галюциногенні машини» Лесі Васильченко та Алаа Мансур (22 жовтня, 16:00);
— артіст-ток Люби Дрозд (25 жовтня, 18:30);
— перформанс «Смерть і гумор»: розмова зі Slinko та перформативна презентація Palliative Turn Magazine з Олавом Вестфаленом (24 листопада).

Документація перформансу Даші Чечушкової у галереї Catinca Tabacaru, 2022.

Що відомо про проєкт

Нью-Йоркська експозиція — це третій розділ спільного проєкту Лесі Кульчинської та Катінки Табакару State of Emergence. Перша виставка з серії відкрилась у бухарестській галереї Catinca Tabacaru лише за 50 днів після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Вона об’єднала тринадцять українських художників/-ць, які представили свої перші реакції та емоційні враження від нової реальності війни. В ній брали участь Катерина Алійник, Катя Бучацька, Даша Чечушкова, Жанна Кадирова, Борис Кашапов, Марія Куликовська, Катя Лібкінд, Катерина Лисовенко, Рома Михайлов, Стас Туріна, Тамара Турлюн, Віталій Янковий і Макс Зацарінний.

На другій виставці з серії State of Emergence — FOG у Sandwich Gallery в Бухаресті — п’ятеро українських митців показували особисті та колективні історії, стерті колоніальним насильством Росії протягом останніх століть. В ній брали участь Даша Чечушкова, Діана Халілова, Борис Кашапов, Олена Пронкіна й Уляна Щабель.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on Patreon
Share: