Фічери

Британський Архітектор Асіф Хан побудував в Кореї «чорну діру» 

13 лютого, 2018
Найчорніша будівля у світі від архітектора Асіна Хана / Фото: asif-khan.com

Найчорніша будівля у світі від архітектора Асіна Хана / Фото: asif-khan.com

На зимових Олімпійських іграх в Південній Кореї представили найтемнішу будівлю в світі. Стіни павільйону покриті речовиною Vantablack VBx2 — суперчерним матеріалом, який поглинає 99,965% світла.

Asif_Khan-PyeongChang-architecture-itsnicethat-8

Павільйон був створений британським архітектором Асіфом Ханом спеціально до початку Олімпійських ігор. Архітектор використав особливість матеріалу для імітації космічного простору, абсолютно чорного і візуально нескінченного.

asif-khan-pyeongchang-winter-olympics-south-korea-architecture_dezeen_2364_col_9-1704x1136

Будівлю називають найчорнішою на планеті через особливий пігмент вищезгаданого покриття, яким обробили стіни. Субстанція складається з вуглецевих нанотрубок і може поглинати 99,965% падаючого на нього випромінювання: видимого світла, мікрохвиль і радіохвиль. Це практично «чорна діра» посеред корейського Пхенчхана.

asif-khan-pyeongchang-winter-olympics-south-korea-architecture_dezeen_2364_col_6-1704x1136

Крім того, на стіни павільйону поставили стрижні, які світяться вогниками, що нагадують зірки. Поверхня будівлі змінюється в міру наближення до неї. Стрижні групуються, коли фіксують рух. Асіф Хан таким чином створює враження «провалу» простору в космос. Всередині будівлі зовсім інша естетика. Темний коридор веде в білосніжне приміщення, обладнане басейном, до якого по каналах стікаються 25 000 крапель води.

Підписуйтеся на наш Telegram-канал

Share: