Фічери

5 нових музеїв, які було відкрито в 2017 році

29 грудня, 2017
REMAI MODERN в Саскатуні / Фото: entuitive.com

REMAI MODERN в Саскатуні / Фото: entuitive.com

2017 рік виявився багатим не тільки на рекордні продажі міжнародних аукціонів, але й на відкриття арт-локацій в різних куточках світу, які вже стали візитівкою своєї країни. Наталія Шпитковська, арт-консультант, засновниця Artcult Foundation, підбиває підсумки по важливим музейним відкриттям 2017 року.

1. ЛУВР в Абу-Дабі

Філіал Музей Лувра в Абу-Дабі / Фото: Abu Dhabi Tourism & Culture Authority

Філіал Музей Лувра в Абу-Дабі / Фото: Abu Dhabi Tourism & Culture Authority

Експозиція у філії Лувбра в Абу-Дабі / Фото: designboom.com

Експозиція у філії Лувбра в Абу-Дабі / Фото: designboom.com

jean-nouvel-louvre-abu-dhabi-construction-images-designboom-03

Филиал Музея Лувр Абу-Даби

Филиал Музея Лувр Абу-Даби

У столиці ОАЕ відкрився художній музей Лувр, в якому представлені світові витвори мистецтва західної і східної цивілізацій. На будівництво музею пішло майже 10 років, відкриття відбулося у листопаді 2017 року. Під великим ажурним куполом у арабському Луврі – роботи Гогена, Пікассо, Мане, Магрітта, да Вінчі, Матісса, історичні артефакти Далекого і Близького Сходу, манускрипти та інші експонати стародавнього і сучасного мистецтва. Французький архітектор Жан Нувель розробив архітектурну споруду на зразок міста з системою вулиць, каналів і площ. Загальна площа музейного простору становить 24,000 квадратних метрів.

2. ZEITZ MOCAA у Кейптауні

ZEITZ MOCAA у Кейптауні / Фото: designboom.com

ZEITZ MOCAA у Кейптауні / Фото: designboom.com

Zeitz-MOCAA-HeatherwickStudio-designboom-05

Перший у Африці музей сучасного мистецтва відкрито в ПАР наприкінці вересня. Ідея заснування належить підприємцю та колекціонеру Йохану Цайцу. У музеї представлені роботи сучасних митців Африки та діаспори, що мешкає за межами континенту. Для колекції було обрано будівлю зерносховища початку ХХ століття, яка після 4 років реконструкції постала у новому вигляді завдяки британському архітектору Томасу Хізервіку, скульптору, автору низки інженерних і архітектурних рішень від мосту, який розкладається, та кубку Олімпійського вогню ігор 2012 року до Буддійського храму і кампусів Google. Виставковий простір займає площу 6,000 квадратних метрів. У музеї представлені роботи Йінкі Шонібаре, Ніколаса Хлобо, Нандіфи Мнтамбо, Едсона Шагаса та інших майстрів.

3. MACAN у Джакарті

MACAN у Джакарті / MET Studio Design

MACAN у Джакарті / MET Studio Design

Перший музей Сучасного мистецтва в Індонезії відкрито у Джакарті. Індонезійський філантроп і колекціонер Харьянто Адікоесоемо оголосив про початок будівництва в минулому році, а у листопаді 2017 музей вже був відкритий для відвідувачів. Скляну будівлю спроектувало британське бюро MET Studio. Абревіатура назви вдало збіглася з індонезійським словом «тигр». Колекція MACAN має значне число предметів сучасного індонезійського мистецтва та робіт світових художників – Європи, Північної Америки, Китаю та інших азіатських країн. Сучасне мистецтво Індонезії представлено роботами Ентанга Віхарсо, Аффанді, Хері Доно, а світове – Роберта Раушенберга, Френка Стелла, Яйої Кусама, Аніша Капура, Енді Уорхола, Джеффа Кунса, Такасі Муракамі та інших митців. Виставкова площа MACAN становить 4,000 квадратних метрів.

4. REMAI MODERN в Саскатуні

REMAI MODERN в Саскатуні / Фото: entuitive.com

REMAI MODERN в Саскатуні / Фото: entuitive.com

Remai-Modern-051_3x2

Remai-Modern-126_2x2

У великому місті провінції Саскачеван у Канадських преріях відкритий музей сучасного мистецтва Remai Modern. Канадський архітектор Брюс Кувабара спроектував новий музейний проект у стилі рівнинної топографії місцевості. Меценатами створення музею виступив благодійний фонд Frank and Ellen Remai Foundation, глава якого, Еллен Ремай, надала музею зібрання ліногравюр Пабло Пікассо. В основу колекції музею увійшло зібрання підприємця і філантропа Фредеріка Менделя. Серед експонатів – роботи Франца Марка, Френсіса Пікабіа, Хуана Гріса, Марка Шагала, Роберта Раушенберга, Джеймса Розенквіста. Remai Modern займає площу 11,582 квадратних метра.

5. DESIGN SOCIETY у Шеньжені

DESIGN SOCIETY у Шеньжені / Фото: designboom.com

DESIGN SOCIETY у Шеньжені / Фото: designboom.com

У грудні було відкрито китайський культурний хаб у Шеньжені. Design Society – це не тільки виставковий простір, який курирує V&A, а й театри, суспільний простір, сад на даху. Простір хаба становить 70,000 квадратних метрів. Фокус галереї спрямований на мистецтво та дизайн XX і XXI століття. Проект культурного простору був створений у співпраці з мультидисциплінарними ініціативами і архітектурними фірмами, включаючи японських архітекторів і британський Музей Вікторії і Альберта (V&A). Останній надав більше 250 об’єктів з постійної колекції Шеньженському хабу. Проект будівлі культурного центру спроектував лауреат Прітцкерівської премії – японський архітектор Фуміхіко Макі.

Share: