Довженко-Центр: «play, rec, pause... виставка Олександра Гнилицького» — 9/09—17/10Dymchuk Gallery: Ґерті Дойч та Інґе Морат «Woman to Woman» — 16/09-17/10NAMU: «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU» — 10/09-28/11Voloshyn Gallery: «Хвостосховище. Інженер» — 17/09-15/10PinchukArtCentre: Future Generation Art Prize 2021— 25/09/2021 – 27/02/2022
newsМіжнародніУкраїнські

Головний витвір мистецтва церемонії відкриття Олімпійських ігор 2020

27 липня, 2021
Дизайн: Nendo.

Центральним твором мистецтва під час церемонії відкриття Олімпійських ігор став «кінетичний» котел, який був створений за філософією "Всі збираються під Сонцем, усі рівні й всі отримують енергію". Спочатку він мав сферичну форму, а потім урочисто розкрився, щоб відкрити вогнище всередині. Вогонь живився від водневої енергії, відповідно до обіцянки Японії провести екологічно чисту Олімпіаду.

Котел є роботою японської дизайнерської студії Nendo. Дизайн був затверджений після 85 різних ітерацій, серед яких були й термостійкий скляний шар, всередині якого знаходилось полум'я та концепція огорнутого вогнем сонця, яке б крутилось. Остаточний дизайн використовує десять алюмінієвих панелей зі сітловідбивчими внутрішніми сторонами, які відкриваються вгору та назовні, «квітучі», щоб привітати останнього факелоносця. "Це виражає не тільки саме Сонце, але й енергію та життєву силу, яку отримують від нього рослини, що проростають та широко розкриті до неба руки", — каже засновник Nendo Окі Сато.Загалом, котел має діаметр 3,5 метра у відкритому стані та важить 2,7 тонни. Кожна з 10 алюмінієвих панелей важить 40 кілограмів, була ретельно вирізана з алюмінієвої пластини товщиною 10 мм та формована за допомогою спеціальної машини для гарячого пресування, щоб усунути будь-яке викривлення через нагрівання. Внутрішній приводний блок був розроблений максимально компактним, а також водонепроникним, вогнетривким і жаростійким. Дзеркала на внутрішній стороні алюмінієвих панелей допомогли «помножити» ефект полум’я, створивши мерехтливі відблиски. Всю установку неодноразово тестували на стійкість до тепла та вітру, щоб запобігти будь-яким помилкам навіть у дуже різних умовах.

У фіналі церемонії відкриття в п’ятницю, 23 липня, котел був відкритий у Токійському національному стадіоні, розробленому Кенго Кума, і був запалений урочистим вогнем японською тенісисткою Наомі Осака.

Джерело: Yanko DesignShare: