Фічери

Що відбувається: мапа артподій

4 грудня, 2023

Олексій Конашенко, «Куб». Фото: ««Простір прикордоння»

Мистецький проєкт «Простір прикордоння. Внутрішньо переміщений ландшафт»

Дати: 01.10.2023 – 25.12.2023
Міста: Харків, Київ, Суми, Львів
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор/-ки: Ленд-арт резиденція «Могриця»
Співорганізатор/-ки: Національний центр «Український Дім», The Naked Room, ЦСМ «ЄрміловЦентр», Jam Factory Art Center, Львівський муніципальний мистецький центр, галерея «АРТ-Простір» на Театральній/Суми.
Куратор/-ки: Наталія Маценко

Петро Бевза та Олексій Литвиненко, «Сонячний Птах», 2008. Фото надане «Простір покордоння»
Через повномасштабне вторгнення Росії лендарт симпозіум «Простір покордоння», що понад 25 років проходив у селі Могриця на Сумщині, призупинився. Селище на крейдових кар’єрах на кордоні з Росією тимчасово недоступне. Аби відрефлексувати зміни у ландшафті і простір, понівечений війною, проєкт «Внутрішньо переміщений ландшафт» залучає відкриті та закриті простори чотирьох українських міст — Києва, Харкова, Львова та Сум та понад 30 митців, що міркуватимуть про перетворення ландшафту у простір небезпеки та перехід з природного до урбаністичного пейзажу.

Благодійна виставка «Індивідуальна мінливість»

Дати: 16.11.2023 – 16.12.2023
Адреса: Київ, вул. Євгена Коновальця, 18Д, Інститут проблем сучасного мистецтва
Час роботи: Вт–Пт, 11:00–18:00, Сб–Нд, 12:00–16:00
Ціна квитка: Донат

Організатор/-ки: Інститут проблем сучасного мистецтва, формація «беззвучно до глухоти»
Куратор/-ки: Анастасія Кузьменко, Олександр Лень, Андрій Сидоренко

Олена Курзель, Хоровод, 2023. Надано художницею
Виставка «Індивідуальна мінливість» присвячена пошуку внутрішньої сили у складні часи та фокусується на предметах, процесах і переживаннях, які супроводжують особистий біль. Ці речі, непомітні на перший погляд, є двигунами нашого життя, вони підтримують нас у найважчі моменти. Кураторські екскурсії експозицією проходять щосуботи о 13:30, а саме 2, 9 та 16 грудня

Виставка створена для допомоги підрозділу у складі бригади швидкого реагування Національної гвардії України «Рубіж», в якому служить митець Олександр Лень. Представлені в експозиції роботи можна отримати за благодійний внесок.

Персональна виставка Єгора Анцигіна «Не журись!»

Дати: 22.11.2023 – 03.01.2024
Адреса: Київ, вул. Рейтарська 21, The Naked Room
Час роботи: Пн–Нд, 12:00–21:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор/-ки: The Naked Room
Куратор/-ки: Лізавета Герман, Марія Ланько

Єгор Анцигін, «Промова», акрил на полотні, 2023. Надано художником.
Галерея The Naked Room представляє останній проєкт у 2023 році — персональну виставку Єгора Анцигіна «Не журись!». «Мистецька практика Єгора будується навколо теми персональної та колективної памʼяті. Його цікавлять інтерпретації, що ними огортаються знайомі образи, коли потрапляють у простір візуального несвідомого», — розповідають кураторки. Маючи великий досвід роботи з різними артмедіумами, у цьому проєкті Єгор повертається до живопису. Його полотна 2022 року зображають окремі епізоди історії України та особистого життя митця. 

Назва виставки походить від назви театру, що виступав на 175-річчя Тараса Шевченка у Львові 1989 року. «Поєднання суворого портрета Шевченка, назви колективу і часу, коли проходив концерт, зачепили мене. Це час перебудови, здобуття незалежності та своєї ідентичності», — пояснює митець.

«Нічні кошмари» Олександри Луньової й Олександра Ляпіна

Дати: 26.11.2023 – 14.12.2023
Адреса: Київ, вул. Євгена Чикаленка, 21а, ЦСМ «Білий Світ»
Час роботи: Ср–Нд, 11:00–19:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор/-ки: ЦСМ «Білий Світ»

Саша Луньова, Без назви, 2023. Фото надане: галерея «Білий світ»
Виставка «Нічні кошмари» присвячена химерним створінням із уяви художнього дуо Олександра Ляпіна та Олександри Луньової. Зображення неіснуючих дивних істот є для них способом дослідження суспільних умовностей, власних страхів і відкритості до різноманіття, а також — питанням про етичність генної інженерії та маніпуляцій над природою та свідомістю. «Навіть у темряві нічних кошмарів є деяке світло – це наші інстинкти, бажання вижити і перемогти страх. Ми можемо використати ці страшні відчуття, щоб зміцнитися духом, зрозуміти свої слабкості та долати їх, навіть коли здається, що ми на межі реальності та сну», — пояснює ЦСМ «Білий Світ» у тексті до виставки. 

Презентація зіна «Святе Сакральне Святкове»

Дати: 07.12. 2023
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 10, Мала Галерея Мистецького Арсеналу
Час роботи: 19:00
Ціна квитка: Вхід вільний

Організатор/-ки: Мала Галерея Мистецького Арсеналу

Зін «Святе Сакральне Святкове» об’єднує фото, що показують українські традиційні та сакральні свята. В умовах повномасштабної війни РФ проти України проєкт набуває ще більшої ваги як інструмент збереження спадщини. Робота над зіном розпочалася ще до 2022 року і мала на меті дослідити поєднання традиційного та модерного в українській культурі. 

Упорядниця «Святе Сакральне Святкове» — українська мисткиня Оля Єремєєва, яка працює з темами тіла, сексуальності та смерті за допомогою різних медіумів. Під час презентації відбудеться музичний перформанс мультидисциплінарного митця-експата з США Клеменса Пула.

Українські проєкти за кордоном

«Затоплення» у Франкфурті-на-Майні

Дати: 07.12.23 – 31.01.2024
Адреса: Франкфурт-на-Майні, Schillerstraße 16, 60313, 91 galerie
Час роботи: Ср, Чт, Сб, 14:00–19:00. В інші дні — за запитом. Пт — вихідний день. 
Ціна квитка: безкоштовно.

Організатор/-ки: Асортиментна кімната, 91 galerie 
Співорганізатор/-ки: Фінансування здійснюється з фонду Projektfonds Ukraine 2023 Міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.
Куратор/-ки: Антон Усанов та інші.

«Затоплення» — це жест пам’яті про Голокост в Україні. Ця пам’ять, за словами організаторів, існує фрагментарно, вибірково і формально. Проєкт ставить питання про те, чи присутнє затоплення в інших контектах (в німецькому), та чи існує воно в іншій фазі (осушення). 

Виставка складається з візуальних робіт Нікіти Кадана та його відеоінсталяції «Затоплення» спільного авторства Яреми Малащука та Романа Хімея, Гаррі Краєвця, Назгуль Шукаєвої, Юрія Іздрика та Вадима Худолія. Виставка включає елементи, створені Тарасом Прохаськом та Юрієм Бакаєм, а також документацію та звукову роботу Нікіти Кадана «Мешканці Колізею» (2017).

91 galerie — новостворений простір у Франкфурт-на-Майні, некомерційна ініціатива сучасного мистецтва під егідою Спілки «Perspektive Ukraine e.V.». Основна місія галереї 91 — сприяти діалогу між українською та німецькою арт-сценами, закладаючи основу для значущих діалогів і майбутньої співпраці між ними. 

Further Than Light or Language у Маямі

Дати: 03.12.23 – 09.01.2024
Адреса: Маямі, Флорида, США, 802 NW 22nd Street, Miami Allapattah
Час роботи: Вт–Сб, 11:00–17:00. В інші дні — за записом. 
Ціна квитка: безкоштовно.

Організатор/-ки: Voloshyn Gallery
Куратор/-ки: Лілія Куделя

Абі Шеху, «побач ще раз зірки», фото в печерах річки Вьоса, Албанія, 2023. Надано Абі Шеху.
На другій виставці у своїй новій локації в Маямі Voloshyn Gallery представляє роботи, які занурюються під поверхню Землі, фокусуюються на її порожнинах, гротах та кратерах. «Далі, ніж світло чи мова» запозичує свою назву з вірша Поля Тена "Печера" і намагається оживити матеріальні властивості бджолиного воску, ґрунту, кераміки, дьогтю, гіпсу, текстилю, видувного скла, олійних фарб та пастелі.
 

To read more articles about contemporary art please support Artslooker on  Patreon

Share: