Фічери

Voloshyn Gallery повезе до Маямі цілий «Маркет» з «продуктами» Жанни Кадирової

30 листопада, 2018

16

Цього року Voloshyn Gallery вперше візьме участь у міжнародному ярмарку сучасного мистецтва PULSE Miami Beach, де представить сольний проект української художниці Жанни Кадирової.

PULSE – ярмарок-сателіт Art Basel Miami, який відбувається щорічно на початку грудня у рамках Art Basel Miami Week вже протягом чотирнадцяти років поспіль. PULSE спеціалізується на сучасному мистецтві, й одним з основних його пріоритетів є підтримка молодих галерей та художників. У 2018 році на PULSE презентують свої проекти понад 70 галерей з Канади, Китаю, Німеччини, Швейцарії, Японії, Північної Африки та інших країн з усього світу. Перелік учасників цього року поповнили 26 нових галерей, серед яких вперше бере участь українська галерея – Voloshyn Gallery.

13

Voloshyn Gallery представляє соло-презентацію Жанни Кадирової. Центральним проектом експозиції є «Маркет» (2017–2018 рр.), презентація якого, вже традиційно, відбувається у формі перформансу. У цій роботі авторка відтворює атмосферу типового продуктового кіоску с усіма його атрибутами: важільними терезами, пластмасовим стільцем, ящиками для овочів та фруктів тощо. Самі «продукти» Кадирова створює з різноманітних важких будівельних матеріалів: кахлів, бетону та натурального каменю. Пропонуючи відвідувачам стенду придбати арт-об’єкти на вагу, авторка порушує прийняті на арт-ринку правила ціноутворення на твір мистецтва та ставить питання щодо того, як формується наше уявлення про цінність, матеріальну чи духовну.

17

На PULSE Miami Beach Voloshyn Gallery представить оновлену, третю, версію «Маркету». Вперше «Маркет» було реалізовано як інтервенцію до стерильної атмосфери ярмарку ART Monte Carlo у Монако у квітні 2017 року. Також він експонувався у рамках Kyiv Art Week у травні 2018 року.

18

Згадане «оновлення» пов’язане із форматом site-specific інсталяції і виявляється у зміні набору «товарів». Зважаючи на тропічний клімат Маямі, авторка розширює асортимент свого «кіоску» екзотичними фруктами. Тож, окрім вже звичних ковбас та кавунів, на прилавку можна побачити папаю, карамболь, апельсини, мандарини та гранати. Формат site-specific дає знати про себе і в логіці ціноутворення, адже, за задумом художниці, ціна за 1 грам дорівнює локальній грошовій одиниці тієї країни, де відбувається презентація.

12

Крім того,  у відвідувачів PULSE Miami Beach є можливість познайомитись із серією «Second Hand» (2014–2017 рр.) авторства Жанни Кадирової. У рамках проекту буде представлено арт-об’єкт «Київська кінокопіювальна фабрика» – сукню на плічках, матеріалом для якого слугували червоні кахлі підлоги вже згаданої покинутої фабрики. Серія порушує питання майбутнього предметів та просторів з огляду на їхнє функціональне призначення.

15

Також на стенді представлені кілька об’єктів серії «Неявні форми» (2010–2012 рр.). У «Неявних формах» авторка надає фізичної форми об’єктам та явищам, що зазвичай є непомітними для ока та/або невідчутими на дотик. Так виліплені з цементу тіні вимикача викривають «удавану невидимість» впливу звичайних побутових електричних приладів, що, незважаючи на свою звичність та безпечність, втручаються до приватної сфери людини, і вплив цей має цілком реальні наслідки.

6 – 9 грудня 2018 року, Indian Beach Park, 4601 Collins Avenue, Miami Beach, FL 33140, Маямі, США, бокс S111

Share: