Фічери

Відкриття онлайн-виставки “Інклюзія у культурі”

5 листопада, 2020

16 листопада відбудеться онлайн відкриття виставки учасників програми “Інклюзія у культурі”, започаткованої Goethe-Institut Ukraine у співпраці з Touchdown21 та The Naked Room.

Протягом 10-тижневої резиденції митці здійснювали зустрічі, кожна з яких відбувалась у форматі захопливого та плідного спільного діалогу між художниками різних поколінь та з різними досвідами. Від зустрічі до зустрічі теми нових воркшопів відсилали до попередніх занять, а інколи теми занять знаходили безпосередньо під час спілкування. Кожна наступна зустріч доповнювала та поглиблювала діалог, ніби продовжуючи розмову і доповнюючись роботами створеними в період між зустрічами на резиденції. Розмови про природу життя, улюблені пісні, культуру, страхи, віру, кохання та власне суспільство відобразились у чуттєвих образах митців. Реагуючи на щоденні виклики та мріючи про майбутнє художники та письменники працюють над роботами та проєктами з яких ми можемо більше дізнатись про любов, прагнення до життя, смерть, віру, повсякденний плин речей, навколишнє середовище та власне суспільство. Результатами цих бесід стало створення нових мистецьких творів, які будуть представлені публіці під час онлайн-події. “Для нас це — і продовження нашого навчання, і можливість ще глибше зануритися у світосприйняття наших митців. Дуже цікаво і не завжди легко”, — коментує художниця та асистентка ательєнормально Риба Вернер, кажучи про важливість резиденції.

Учасники: ательєнормально (Київ) та Künstlerhaus KAT18 (Кельн): Лена Софі Біт (DE), Камілло Греве (DE), Євген Голубенцев (UA), Себастьян Язура (DE), Сюзанна Кюмпель (DE), Катя Лібкінд (UA), Ютта Пестгес (DE), Валентин Радченко (UA), Ніко Рендель (DE), Анна Росса (DE), Анна Сапон (UA), Валерія Тарасенко (UA), Стас Туріна (UA), Риба Вернер (UA).
Партнери:
Touchdown21 — науково-дослідний проєкт на тему синдрому Дауна, в який залучені люди з синдромом Дауна та без нього.
Künstlerhaus KAT18 — це мистецький простір зі студіями, проєктною кімнатою та галереєю з кав'ярнею. KAT18 просуває мистецькі та культурні процеси з метою покращення умов життя художників у студійній спільноті в суспільстві.
ательєнормально — спільнота та майстерня митців із/без синдрому Дауна, що була створена у 2018 році після воркшопів в Goethe-Institut Ukraine спільно з TOUCHDOWN21 та Ohrenkuss (Бонн).
The Naked Room — київська галерея сучасного мистецтва, заснована у 2018 році кураторами Лізаветою Герман, Марією Ланько та кінорежисером Марком Реймондом Вілкінсом.
 Share: