After all, now all my drawings are stored in food containersIt's as if someone came and took a bite of our homesA portrait from the back, a knife, and a narrow corridor make you feel like you are between the dream and realityThe soil is something permanently close to us, but at the same time, an unexplored and inaccessible ecosystemSupport us on Patreon to read more articles about Ukrainian contemporary art
news

Венеціанська бієнале та епоха змін. Гід по локаціях і заходам — ​​2019

4 травня, 2019
venice-biennale-alt-curses-1460-min

фото: Hrag Vartanian

58-ма Венеційська бієнале стартує 11 травня і буде працювати до 24 листопада 2019 року. Її тема звучить так: «Щоб ви жили в цікаві часи» (May you live in interesting times). Що підносить культовий форум міжнародного мистецтва і що дивитися в цьому році? Давайте розберемося!

 Уже «Перша Міжнародна художня виставка у Венеції», що пройшла в 1895 році, була успішною: вона зібрала 224 тисяч глядачів. Через 122 роки, в 2017-му був встановлений рекорд популярності заходу: 57-ма Венеційська бієнале викликала інтерес у 615 тисяч відвідувачів.

Основні дати та заходи

58-ма Міжнародна художня виставка, інакше — Венеціанська бієнале, — пройде з 11 травня по 24 листопада 2019 року; попередні закриті заходи намічені з 8 по 10 травня. Саме в ці дні робиться левова частка фото з «зірками» першої величини. Бієнале стартує яскраво: влаштовуються пишні прийоми в центральному і національних павільйонах, галасливі вечірки, гламурні тусовки, миготять знамениті художники, галеристи та арт-дилери, актори і режисери — все це супроводжує відкриття найвідомішої виставки сучасного мистецтва. Центральний захід бієнале — церемонія нагородження переможців (оголошення всіх лауреатів та вручення почесного «Золотого лева» — 11 травня 2019 року). Присуджують головні призи: «Золотого лева», кращому художнику і кращому проекту з представлених в національних павільйонах. Є і «Срібні леви», і спеціальний приз журі.

Куратор бієнале 2019 року — Ральф Ругофф (Ralph Rugoff), в даний час директор лондонської Hayward Gallery, художній і літературний критик.

GettyImages-1130077639-1024x697-min

Ральф Ругофф. Фото: artnet.com

У виставці візьмуть участь 79 художників з усього світу. Працюватиме 91 експозиція національних учасників — в садах Джардіні, в Арсеналі, а також в історичному центрі Венеції. У нинішньому році п’ять країн будуть вперше брати участь в художній бієнале: Алжир, Гана, Мадагаскар, Малайзія і Пакистан, а Домініканська Республіка вперше представить експозицію в новому національному павільйоні.

Квитки

“Ранні пташки” до 31 березня придбають квитки по 21 євро, які дають можливість протягом дня відвідати експозицію в Джардіні та в Арсеналі. Пізніше за квиток треба буде заплатити 35 євро з людини за день. Якщо ви їдете до Венеції виключно заради Бієнале, можливо , вам буде зручніше придбати Акредитаційний квиток на тиждень — його вартість 85 євро на людину.  Час роботи: всі дні з 10 ранку до 6 вечора, крім понеділків (за винятком 13 травня, 2 вересня, 18 листопада).

Локації

Головні заходи Венеціанської бієнале традиційно проходять на двох головних майданчиках: в садах Джардіні та в Арсеналі. Сади Джардіні — зелена паркова зона, розташована в історичній частині міста поруч з площею Сан-Марко і Палацом Дожів, яка була створена за наказом Наполеона Бонапарта. З 1895 року сади Джардіні стали постійним місцем проведення Венеціанської бієнале. До 1905 року всі виставки проводили в одному павільйоні (зараз — Центральний павільйон): будівлю «Pro Arte» побудували на замовлення Венеціанського муніципалітету в 1894 році за проектом Енріко Тревізанато. Після успішного старту керівництво виставки запропонувало країнам-учасницям вибудувати в Джардіні власні павільйони. Перший павільйон відкрила Бельгія в 1907 році, тепер же національних павільйонів 29 — вони були спроектовані провідними архітекторами ХХ століття з урахуванням національних особливостей експонентів.

684164-min

Арсенал. Фото: artnet.com

Колись Арсенал був найбільшим виробничим центром Венеції, символом економічної, політичної і військової могутності міста. У 1980 році, під час 1-ї Міжнародної архітектурної виставки Арсенал став виставковим майданчиком Бієнале — та так ним і залишився. На території Арсеналу розташовані павільйони 23 країн. Старовинні будівлі, побудовані в кінці XVI століття, були спроектовані архітектором Антоніо Да Понте — творцем знаменитого моста Ріальто.

Особливості національних павільйонів — 2019

Багато країн представлятимуть жінки-художниці. Так, від Франції сучасні досягнення мистецтва представить мультимедіа-художниця Лор Пруве — лауреат Премії Тернера 2013 року. З Австрії приїде Рената Бертльман, знакова фігура арт-фемінізму. Від Великобританії до Венеції поїде художниця з Північної Ірландії Кеті Вілкс, від Ірландії — Єва Ротшильд. Нідерланди привезуть експозицію трьох майстрів — вихідців з Суринаму: Стенлі Броун, Іріс Кенсміл і Ремі Юнгерман, підкресливши таким чином поняття національної ідентичності.

Кураторами Українського павільйону стала «Відкрита група» — мистецьке об’єднання Юрія Білея, Антона Варги, Павла Ковача та Станіслава Турині, які підготували проект “Падаюча тінь” Мрії “на Сади Джардіні”. За задумом художників, під час відкриття бієнале літак Ан-225 «Мрія» пролетить над Венецією, і тінь цього найбільшого і найпотужнішого в світі транспортного літака на кілька секунд впаде на Сади Джардіні. На його борту буде знаходитися жорсткий диск з інформацією про всіх художників України, які погодяться взяти участь в перформансі.

630_360_1552563893-152-minShare: