Фічери

У Третьяковській галереї вандал пошкодив картину відомого українського художника  

26 травня, 2018
Ілля Рєпін, Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року / wikipedia.org

Ілля Рєпін, Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року / Фото: wikipedia.org

Картину українського художника-живописця Іллі Рєпіна «Іван Грозний і син його Іван», що знаходиться в постійній експозиції у Державній Третьяковській галереї, пошкодили ввечері перед закриттям 25 травня. Вандал металевим стовпчиком огорожі розбив захисне скло, що захищає картину.

За словами представників Третьяковської галерея — картині завдані серйозні пошкодження. Полотно прорване в трьох місцях в центральній частині, де зображений царевич. Від падіння скла також сильно постраждала авторська художня рама. Робота вилучена з експозиції і перенесена в реставраційну майстерню. Зараз реставратори проводять невідкладні процедури.

26 травня стали відомі подробиці про зловмисника та його мотив скоєного. Адвокат затриманого повідомив, що зловмиснику 37 років, звати його Ігор Підпорин і приїхав він з Воронежа . За словами адвоката, Підпорин у ході допиту спочатку заявив, що вважає картину історично невірно трактовану, тому і вирішив її знищити. Цікаво, що пізніше адвокат підозрюваного відмовився від цих слів, повідомивши, що чолов’яга випив в буфеті сто грам горілки, після чого сам не розуміючи, що з ним трапилося — скоїв напад. Наразі його затримано.

Читайте: Шедеври на колесах: як відбувається та скільки коштує перевезення безцінних колекцій

Тим часом, у поліції виникло багато запитань й до адміністрації музею, чому було відсутнє антивандальне покриття на склі що захищало картину, всупереч даним в службових документах Третьяковської галереї.

Картина «Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року» (також відома під назвою «Іван Грозний вбиває свого сина») написана українським художником Іллею Рєпіним у період з 1883 по 1885 рік і в 1885-му була придбана у самого автора засновником Третьяковської галереї Павлом Третьяковим.

Share: