After all, now all my drawings are stored in food containersIt's as if someone came and took a bite of our homesA portrait from the back, a knife, and a narrow corridor make you feel like you are between the dream and realityThe soil is something permanently close to us, but at the same time, an unexplored and inaccessible ecosystemSupport us on Patreon to read more articles about Ukrainian contemporary art
news

У Третьяковській галереї вандал пошкодив картину відомого українського художника  

26 травня, 2018
Ілля Рєпін, Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року / wikipedia.org

Ілля Рєпін, Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року / Фото: wikipedia.org

Картину українського художника-живописця Іллі Рєпіна «Іван Грозний і син його Іван», що знаходиться в постійній експозиції у Державній Третьяковській галереї, пошкодили ввечері перед закриттям 25 травня. Вандал металевим стовпчиком огорожі розбив захисне скло, що захищає картину.

За словами представників Третьяковської галерея — картині завдані серйозні пошкодження. Полотно прорване в трьох місцях в центральній частині, де зображений царевич. Від падіння скла також сильно постраждала авторська художня рама. Робота вилучена з експозиції і перенесена в реставраційну майстерню. Зараз реставратори проводять невідкладні процедури.

26 травня стали відомі подробиці про зловмисника та його мотив скоєного. Адвокат затриманого повідомив, що зловмиснику 37 років, звати його Ігор Підпорин і приїхав він з Воронежа . За словами адвоката, Підпорин у ході допиту спочатку заявив, що вважає картину історично невірно трактовану, тому і вирішив її знищити. Цікаво, що пізніше адвокат підозрюваного відмовився від цих слів, повідомивши, що чолов’яга випив в буфеті сто грам горілки, після чого сам не розуміючи, що з ним трапилося — скоїв напад. Наразі його затримано.

Читайте: Шедеври на колесах: як відбувається та скільки коштує перевезення безцінних колекцій

Тим часом, у поліції виникло багато запитань й до адміністрації музею, чому було відсутнє антивандальне покриття на склі що захищало картину, всупереч даним в службових документах Третьяковської галереї.

Картина «Іван Грозний і син його Іван 16 листопада 1581 року» (також відома під назвою «Іван Грозний вбиває свого сина») написана українським художником Іллею Рєпіним у період з 1883 по 1885 рік і в 1885-му була придбана у самого автора засновником Третьяковської галереї Павлом Третьяковим.

Share: