Фічери

У Римі випадково знайшли фрески футуриста Джакомо Бали, які вважалися давно втраченими

22 жовтня, 2018
Знайдені фрески Джакомо Балли / Фото: LaPresse

Знайдені фрески Джакомо Балли / Фото: LaPresse

Унікальні фрески одного із засновників італійського футуризму Джакомо Балли, які понад століття вважалися загубленими, були виявлені в Римі в ході реставрації будівлі, що належить сьогодні Банку Італії.

«Безпрецедентна знахідка: близько 80 квадратних метрів оригінальних розписів були виявлені на стелі і стінах першого поверху банківського офісу, де на початку 1920-х розташовувалося перше футуристичне кабаре Bal Tic Tac, декороване і мебльоване самим Джакомо Балла», — йдеться в заяві адміністрації банку.

В італійському центробанку уточнили, що раніше фрески вважалися загубленими, оскільки за 100 років в будівлі кілька разів проводили ремонт. Незважаючи на це, як виявилося, фрески першого поверху частково збереглися під шарами фарби, шпалерами та натяжною стелею. На даний момент фрески знаходяться на реставрації, роботи проводяться під наглядом Спеціального управління археології та мистецтва Риму. Публіка зможе ознайомитися з фресками вже в кінці 2021 року, після відкриття музею Банку Італії, який розташується в тому числі в приміщеннях, де були виявлені зображення Балла.

murale-pittorico-di-giacomo-balla-ape-5

Джакомо Балла — італійський художник, скульптор, сценарист і один з основоположників італійського футуризму. Народився в Турині 18 липня 1871 року. У ранній період творчості перебував під впливом імпресіонізму, проявляв інтерес до теорії кольору і захоплювався пуантилізмом. Балла найбільш відомий спробами зобразити на своїх полотнах рух. В даний час його роботи займають ключове місце музейних колекцій Турина, Венеції, Парижа, Лондона і Нью-Йорка.

Читайте: У США випадково знайдено загублений квітковий натюрморт Поля Гогена

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: