Фічери

У Києві відбудеться перший фестиваль фотокниг

11 січня, 2019
Дніпропетровська школа фотографії

Дніпропетровська школа фотографії

9 лютого 2019 року у Києві вперше відбудеться фестиваль фотокниг (художніх фотоальбомів) від видавництв та фотографів Kyiv Photo Book.

Фестиваль задумано як регулярну подію. Його метою є розвинення комунікації між авторами-фотографами і видавцями, з одного боку, та широкими колами поціновувачів мистецтва, і, зокрема, фотомистецтва, в Україні.

В останні кілька років в країні — бум видання фотокниг (художніх фотоальбомів). Їх, як і раніше, не так багато, але це стрибок, практично, від нульової позначки, коли число виданих книг вимірювалося одиницями. Як ряд видавництв почали випускати фотокниги, так і самі фотографи, минаючи видавництва, роблять свої авторські книги. В Україні, де традиції покупки фотографічних відбитків, які вішаються на стіну, не розвинені, для фотографів книга — дуже хороший засіб донести свої роботи до тих, хто цікавиться мистецтвом, і фотомистецтвом, зокрема.

Але ж де їх купити зараз? У більшості книжкових присутні або жодної, або лише кілька таких книг. Практично всі ці книги пропонуються онлайн, але в інтернеті, хоч, і зручно купувати, а, все ж, справжній імпульс до покупки з’являється коли тримаєш реальну книгу в руках і маєш змогу погортати її сторінки. Є книжкові ярмарки, але там, в різноманітті представлених прекрасних книг взагалі, фотокниги губляться в паперовому океані. Зараз з’явилися фотоярмарки, але там головне — саме фотовідбитки великого формату, і фотокнигам приділяється лише частка уваги. Тому, спеціалізований фестиваль дуже до речі — щоб розвивати цей сегмент фотографічного артринку, тобто, щоб зіштовхувати, в хорошому сенсі цього слова, авторів і видавців з поціновувачами мистецтва. І не тільки з «поціновувачами» — фотокниги часто купують як подарунок комусь.

Фестиваль складається, по-перше, з ярмарку фотокниг (або ще їх називають художні фотоальбоми) від українських та закордонних видавництв, арт-галерей та книжкових крамниць, що спеціалізуються на такій літературі, а також безпосередньо від фотографів, що видали свої художні фотокниги. По-друге, паралельно із ярмарком, протягом дня буде проходити потужна освітня програма (і для фотографів, і для поціновувачів мистецтва).

Львів - Божа Воля

Львів — Божа Воля

На ярмарку буде, перш за все, різноманіття фотокниг. Можливість побачити і подивитися їх безліч в одному місці. А більшість з цих книг зараз, взагалі, можна подивитися тільки онлайн (і тільки окремі сторінки, як правило). Особливо приділяємо увагу щоб залучити до фестивалю авторів та видавництва не з Києву. З Дніпра приїде фотокнига «Дніпропетровська школа фотографії», що видана галереєю «Артсвіт». Молоде харківське видавництво IST Publishing представить різноманіття своїх фотокниг та книг виданих закордонними видавництвами, дистриб’юторами яких є IST Publishing, наприклад, фотокнигу «Львів — Божа Воля» українського фотографа В’ячеслава Полякова від британського видавництва OVERLAPSE. З серією фотографій, що у книзі, Поляков потрапив у фінал відразу декількох європейських фотоконкурсів, а також пройшов відбір престижного Foam Talent.

Видавництво ArtHuss представить фотокнигу одного з ініціаторів та розробників «теорії удару» Харківської школи фотографії 70-х років Євгенія Павлова «Тотальна фотографія». Велика кількість цікавих книжок чекає всіх від видавництва «Родовід». Наприклад, тільки видана фотокнига «Теура» української мандрівниці, письменниці, фотографіні та кінодокументалістки першої половини минулого сторіччя Софії Яблонської.

Фотографи представлять свої фотокниги, що самостійно видані невеликими накладами, і мають шанси вже незабаром стати бібліографічною рідкістю. Це, наприклад, фотокнига Світлани Левченко «God is an artist», або Дмитра Купріяна «Fragments of War».

Також будуть сигнальні екземпляри книг, тобто, книги, що готуються до видання і існують поки тільки в одному екземплярі (але на фестивалі можна буде подивитися їх і оформити попереднє замовлення), наприклад, книга «UPHA» з роботами авторів з мистецького об’єднання «Українська фотографічна альтернатива» від молодого видавництва «BOOKSHA».

І це тільки невеликий перелік прикладів що та хто буде. Ну і також, має значення, на ярмарку буде можливість поспілкуватися віч-на-віч із авторами та видавцями цих книг.

Освітня програма фестивалю зараз в процесі формування. Вона буде сфокусована на фотокнигах і на фотомистецтві в цілому. Важливо розуміти, що цей фестиваль — не для фотографів, а для всіх хто цікавиться мистецтвом, і фотомистецтвом, зокрема (фотографи, звичайно ж, потрапляють в цю категорію). Будуть ще презентації найцікавіших нових книг і проектів книг. Буде один абсолютно новий для України захід — рев’ю проектів книг, на якому фотографи, які думають про видання авторської фотокниги, зможуть обговорити свої ідеї з панеллю експертів (видавців).

Фестиваль відбудеться в IZONE (вул. Набережно-Лугова, 8). Буде проходити весь день у суботу 9 лютого, з 11:00 до 20:00. Вхід на фестиваль — вільний. Сайт фестивалю: kyivphotobook.com

Share: