After all, now all my drawings are stored in food containersIt's as if someone came and took a bite of our homesA portrait from the back, a knife, and a narrow corridor make you feel like you are between the dream and realityThe soil is something permanently close to us, but at the same time, an unexplored and inaccessible ecosystemSupport us on Patreon to read more articles about Ukrainian contemporary art
news

У Києві відбудеться мистецький форум за участі зірок світової скульптури

2 квітня, 2019
Назар Білик, "Простір навколо"

Назар Білик, «Простір навколо»

12 квітня у Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться відкриття скульптурного проекту «Реформуючи простір» пише Afishar. В рамках проекту будуть представлені роботи відомих українських художників Назара Білика, Олексія Золотарьова, Сергія Петлюка та зірки світової скульптури Жауме Пленcи, роботи якого представлені в усьому світі: у центрі Помпіду в Парижі, галереї Tate у Ліверпулі, музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку та інших.

«Проект «Реформуючи простір» має на меті за допомогою сучасного мистецтва скульптури та інсталяції показати те, як художники бачать сьогодні реформи у просторі, що їх оточує, — зазначає кураторка проекту Катерина Рай. — Мова не тільки про територію міста, в якому вони перебувають, а і про простір метафізичний, особистісний, простір між людиною і природою, людиною і всесвітом. Художники досліджують те, як впливають політичні, геополітичні, культурні, соціальні зміни на загальну світову динаміку».

Крім виставки, протягом кількох днів пройде міжнародний форум, на якому відбуватимуться зустрічі та лекції з провідними світовими експертами у сфері скульптури. Спікерами виступатимуть:
— керівниця кураторської програми Йоркширського скульптурного парку докторка філософії Хелен Фібі
— незалежна кураторка, що співпрацює з фондом Маріо Мерца в Турині, Ліза Парола
— директорка лондонського скульптурного проекту «Скульптура в місті» Стелла Іонау

Усе для того, аби українські митці та відвідувачі форуму мали можливість більше дізнатися про світове мистецтво, побачити твори сучасної скульптури, а також обмінялися досвідом і разом поліпшували міський простір Києва за допомогою скульптури.

UHO IRJA (2)

«Ми прагнемо, щоб про українських художників частіше говорили на міжнародній арені. Ми хочемо налагодити взаємодію публічного простору та скульптури, — говорить директорка центру сучасного мистецтва М17 Наталія Шпитковська. — Тому ми організовуємо скульптурний форум, на який запросили зірку світової скульптури Жауме Пленcу та провідних експертів у сфері скульптури й архітектури, щоб вони ознайомилися з сучасним українським мистецтвом та з нашим містом, щоб відчули його, зрозуміли і допомагали нам його розвивати. Адже підтримка міжкультурних діалогів та культурної дипломатії — це шлях до формування європейського суспільства і поліпшення навколишнього простору».

Під час виставки проходитимуть різноманітні зустрічі, лекції, майстер-класи на теми скульптури та міського простору.

Відкриття виставки та форуму 12 квітня о 19:00. Вхід за запрошеннями або акредитацією.

Форум проходитиме 13 квітня. Адреса: Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича, 102–104.

Проект реалізується за підтримки Adamovskiy Foundation.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: