Фічери

У Києві відбудеться мистецький форум за участі зірок світової скульптури

2 квітня, 2019
Назар Білик, "Простір навколо"

Назар Білик, «Простір навколо»

12 квітня у Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться відкриття скульптурного проекту «Реформуючи простір» пише Afishar. В рамках проекту будуть представлені роботи відомих українських художників Назара Білика, Олексія Золотарьова, Сергія Петлюка та зірки світової скульптури Жауме Пленcи, роботи якого представлені в усьому світі: у центрі Помпіду в Парижі, галереї Tate у Ліверпулі, музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку та інших.

«Проект «Реформуючи простір» має на меті за допомогою сучасного мистецтва скульптури та інсталяції показати те, як художники бачать сьогодні реформи у просторі, що їх оточує, — зазначає кураторка проекту Катерина Рай. — Мова не тільки про територію міста, в якому вони перебувають, а і про простір метафізичний, особистісний, простір між людиною і природою, людиною і всесвітом. Художники досліджують те, як впливають політичні, геополітичні, культурні, соціальні зміни на загальну світову динаміку».

Крім виставки, протягом кількох днів пройде міжнародний форум, на якому відбуватимуться зустрічі та лекції з провідними світовими експертами у сфері скульптури. Спікерами виступатимуть:
— керівниця кураторської програми Йоркширського скульптурного парку докторка філософії Хелен Фібі
— незалежна кураторка, що співпрацює з фондом Маріо Мерца в Турині, Ліза Парола
— директорка лондонського скульптурного проекту «Скульптура в місті» Стелла Іонау

Усе для того, аби українські митці та відвідувачі форуму мали можливість більше дізнатися про світове мистецтво, побачити твори сучасної скульптури, а також обмінялися досвідом і разом поліпшували міський простір Києва за допомогою скульптури.

UHO IRJA (2)

«Ми прагнемо, щоб про українських художників частіше говорили на міжнародній арені. Ми хочемо налагодити взаємодію публічного простору та скульптури, — говорить директорка центру сучасного мистецтва М17 Наталія Шпитковська. — Тому ми організовуємо скульптурний форум, на який запросили зірку світової скульптури Жауме Пленcу та провідних експертів у сфері скульптури й архітектури, щоб вони ознайомилися з сучасним українським мистецтвом та з нашим містом, щоб відчули його, зрозуміли і допомагали нам його розвивати. Адже підтримка міжкультурних діалогів та культурної дипломатії — це шлях до формування європейського суспільства і поліпшення навколишнього простору».

Під час виставки проходитимуть різноманітні зустрічі, лекції, майстер-класи на теми скульптури та міського простору.

Відкриття виставки та форуму 12 квітня о 19:00. Вхід за запрошеннями або акредитацією.

Форум проходитиме 13 квітня. Адреса: Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича, 102–104.

Проект реалізується за підтримки Adamovskiy Foundation.

Приєднуйтеся до нашої сторінки у Фейсбук

Share: