Фічери

Асортиментна кімната: “Затоплення” в Івано-Франківську

24 березня, 2023

Проєкт складається з нових робіт Нікіти Кадана та його відеоінсталяції “Затоплення” спільного авторства Яреми Малащука та Романа Хімея, Гаррі Краєвця, Назгуль Шукаєвої, Юрія Іздрика, Вадима Худолія. Виставка проходитиме з 25 травня по 22 квітня в галереї Асортиментна Кімната. 

Фотодокументація проєкту "Затоплення". Фото: Антон Куба. Зображення надано галерєю Асортиментна Кімната

“Затоплення” – колективне художнє дослідження історії Станіславова-Франківська та розмова про історичний геноцид, що відбувається на тлі геноциду нового. Відправною точкою обирається Кривава неділя під час нациської окупації Станіславова, коли за один день було вбито від 6 000 до 10 000 тисяч єврейських мешканців міста. Виставка включає елементи, створені Тарасом Прохаськом та Юрієм Бакаєм, а також документацію та звукову роботу Нікіти Кадана “Мешканці Колізею” (2017). Ідея “Затоплення” виникла ще влітку 2020 року під час дослідження міської історії та її відбитків в просторі міста, а переривчастий процес втілення зайняв майже три роки. Окрім робіт в галерейному просторі, проєкт включає міську інтервенцію з візуальною роботою “Потоп”. Організатори пропонують розуміти проект як work-in-progress, адже художня команда планує розширяти серію робіт після прем'єрної франківської виставки. 
 

Два вернісажі проєкту:

25 березня, 18:00; Січових Стрільців 15, Івано-Франківськ
26 березня, 15:00; Січових Стрільців 15, Івано-Франківськ
Останній день роботи виставки: 22 квітня
Вхід вільний

Сторінка події
 

Виставка створена в кооперації між Асортиментної кімнатою, Іншою Освітою та Centropa за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Гете-Інституту Україна. Організатори висловлюють подяку Мойше Лейб Колеснику, а також Музею мистецтв Прикарпаття та Франківському драмтеатру. 

Share: