After all, now all my drawings are stored in food containersIt's as if someone came and took a bite of our homesA portrait from the back, a knife, and a narrow corridor make you feel like you are between the dream and realityThe soil is something permanently close to us, but at the same time, an unexplored and inaccessible ecosystemSupport us on Patreon to read more articles about Ukrainian contemporary art
news

Увага: СВІТЛО! в Муніципальному мистецькому центрі Львова

23 березня, 2023

До 15 травня у Львівському муніципальному мистецькому центрі триває персональна виставка Юзефа Робаковського Attention: LIGHT! / Увага: СВІТЛО! / Uwaga: ŚWIATŁO! 

Юзеф Робаковський, Вправа на дві руки (1976) фото: Збіґнєв Варпеховський. Зображення надано Львівським муніципальним мистецьким центром

Фото- та відео- роботи, відібрані із 60-ти річної практики художника, заповнять галерейні зали ЛММЦ на вулиці Стефаника 11. Це — перша виставка Робаковського в Україні та його перший візит у Львів. Усі роботи Робаковського, починаючи від ранніх експериментів з фотографією, оперують світлочутливістю як засобом та методом. Його серії також часто мають несподіваний звуковий супровід, який є невід’ємною частиною тривалого аудіо-візуального експерименту. 

Протягом 35 років художник опікувався власною міжнародною збіркою та галерею у центрі Лодзі, яка називалася Galeria Wymiany. Лише минулого року колекція була переказана Робаковським до Музею Сучасного Мистецтва у Варшаві (MSN).  Wymiana або Обмін є одним з ключових гасел для розуміння творчості та суспільної діяльності Робаковского. Від 1978 року Галерею Обміну разом з Юзефом вела його партнерка Малгожата Потоцка, яка стала учасницею львівської презентації. Galeria Wymiany створила архів власних праць Робаковского, який ліг в основу виставки у Львівському муніципальному мистецькому центрі.
 

Виставка вільна для відвідування щодня з 10:00 до 21:00 до 15 травня. Львів, Стефаника, 11. Код на брамі: 27.
Додаткова інформація: Львівський муніципальний мистецький центр
Share: